• $8,6465
  • €10,1401
  • 491.538
  • 1407.46
15 Eylül 2021 Çarşamba 11:13 | Son Güncelleme:

Faik Paşa Camisi'nde çıkarılan yangına soruşturma

AA

Kadıköy'de Faik Paşa Camisi'nde çıkarılan yangına ilişkin soruşturma başlatıldı

Kadıköy'de bulunan Faik Paşa Camisi'nde kimliği belirsiz bir kadın tarafından çıkarılan yangına ilişkin "kasten yangın çıkarma" suçundan soruşturma açıldı.

AA'da yer alan habere göre Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dün akşam saatlerinde Acıbadem'deki Faik Paşa Camisi'nde kadınların namaz kıldığı bölümde çıkan yangına ilişkin çalışma başlattı.

Başsavcılıkça "kasten yangın çıkarma" suçundan yürütülen soruşturma kapsamında, güvenlik kamerası görüntülerinde bereli ve elinde poşet bulunan kadının kimliğinin tespit edilmesine ve yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

- OLAY

Acıbadem Mahallesi Faik Paşa Camisi'nde dün akşam 18.20 sıralarında cemaat namazdayken dumanlar yükselmeye başlamış, yangın cami görevlisi ve çevredeki vatandaşlar tarafından büyümeden söndürülmüştü.

Güvenlik kamerası kayıtlarında, bir kişinin caminin kadınların namaz kıldığı bölümüne girdiği, buradaki şal ve başörtülerini toplayıp ateşe verdikten sonra hızla uzaklaştığı görülürken, polis ekipleri camiyi yakmaya çalışan kadının yakalanması için çalışma başlatmıştı.

Öte yandan İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Faik Paşa Camisi'nin kadınların namaz kıldığı bölümünde, kimliği meçhul bir kadın tarafından yangın çıkarmak suretiyle kundaklama girişiminde bulunulduğu belirtilmişti.

Açıklamada, yangının cami görevlileri ve vatandaşların müdahalesiyle söndürüldüğü kaydedilerek, "Yangın şüphelisinin yakalanması ve bu menfur olayın aydınlatılmasına yönelik soruşturma başlatılmıştır. Faik Paşa Camimize yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz." ifadelerine yer verilmişti.

  • Faik Paşa Camisinde çıkarılan yangın
  • Faik Paşa Camisinde çıkarılan yangına soruşturma
  • Kadıköyde Faik Paşa Camisi son dakika
<p>Başkan Erdoğan, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, 10 milyonlarca insanın Kovid-19 virüsünü

Başkan Erdoğan: TURKOVAC'ı tüm insanlığın istifadesine sunacağız

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi