• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
04 Ocak 2021 Pazartesi 12:42 | Son Güncelleme:

Fahrettin Altun'dan İlker Başbuğ ve Can Ataklı'ya sert tepki: "Eşgüdümlü darbe söylemleri"

Fahrettin Altun'dan İlker Başbuğ ve Can Ataklı'ya sert tepki: "Eşgüdümlü darbe söylemleri"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Can Ataklı'nın konuşmaları ve Cumhuriyet Gazetesi'ndeki 27 Mayıs göndermeli erken seçim manşetine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sert tepki gösterdi. Altun, "Darbe özlemi içerisinde olanların bu eşgüdümlü söylemleri hiç sürpriz değil" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan’a hakaret etmekten hakkında dava açılan Can Ataklı yine skandal sözlere imza attı. Başkan Erdoğan’ın görevi bırakması için büyük afetlerin yaşanması gerektiğini savunan Ataklı, “Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım” dedi. Öte yandan Cumhuriyet Gazetesi'nin 27 Mayıs göndermeli erken seçim manşeti de büyük tepki çekti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun resmi Twitter hesabından, Can Ataklı'nın konuşmaları ve Cumhuriyet Gazetesi'ndeki 27 Mayıs göndermeli erken seçim manşetine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sert tepki gösterdi. Altun, "Darbe özlemi içerisinde olanların bu eşgüdümlü söylemleri hiç sürpriz değil" ifadelerini kullandı.

"DARBECİ ZİHNİYET, 27 MAYIS’TAN BU YANA HEP AYNI"

Milletin demokratik, sivil hak ve kazanımlarını bir türlü hazmedemeyen, seçilmiş hükümeti kendilerinden olmadıkça meşru görmeyen darbeci zihniyet, 27 Mayıs’tan bu yana hep aynı.

Bu millet, seçtiği lideriyle birlikte 15 Temmuz destanını yazan millettir. Kimse aklından çıkarmamalı.

"DARBEYİ SAVUNANLARIN DEMOKRASİ SÖYLEMİ TRAJİKOMİK"

Seçimleri sadece kendileri kazanacaksa meşru gören, Menderes’ten Erdoğan’a milletin adamlarını hiçbir zaman hazmedemeyen bu zihniyete karşı milletimiz elbette uyanıktır.

Darbeyi savunanların, meşru görenlerin, darbeyle tehdit edenlerin demokrasi söylemi ise sadece trajikomiktir.


Haberin Özeti

İletişim Başkanı Altun, eş güdümlü olarak darbe söyleminde bulunan İlker Başbuğ ve Can Ataklı'ya tepki gösterdi.
• "Darbe özlemi içerisinde olanların bu eşgüdümlü söylemleri hiç sürpriz değil."

ARKA PLAN
• Yazdığı yeni kitapla ilgili Cumhuriyet gazetesine konuşan İlker Başbuğ, "Menderes erken seçim tarihini açıklasaydı, 27 Mayıs önlenebilirdi." dedi.
• Gazeteci Can Ataklı, "Bugünün koşullarında darbe yapabilecek kabiliyet yok. Bana göre darbe yapmak çok zor. Tayyip Erdoğan'ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım." sözlerini kullandı.
<p>HDP Esenyurt ilçe binasında asılı, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterleri

HDP binasına baskın

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kilo vermek için iştah kapatan besinler

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor