• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
22 Ocak 2021 Cuma 18:34 | Son Güncelleme:

Fahrettin Altun'dan CHP'li Hamzaçebi'ye yanıt: Kafanız karışmış anlaşılan

Fahrettin Altun'dan CHP'li Hamzaçebi'ye yanıt: Kafanız karışmış anlaşılan

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP'li Mehmet Akif Hamzaçebi'nin "OECD" tweetine Resmî Gazete ile yanıt verdi. Altun, "Akif bey, kuruluşuna yönelik mutabakatı 2018'de imzaladığımız OECD İstanbul Merkezinin 1999'da kurulmuş olduğunu iddia edecek kadar kafanız karışmış anlaşılan." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, CHP’li Hamzaçebi’nin OECD İstanbul Merkezine ilişkin iddiasına Resmî Gazete ile yanıt verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Başkan Erdoğan’ın bugün açılışına video mesajla katıldığı İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatının (OECD) İstanbul Merkezinin “bugün değil 1999 yılında açıldığını” iddia etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bu iddiaya, OECD İstanbul merkezinin kuruluşuna ilişkin Türkiye ile OECD arasında imzalanan mutabakat zaptının 2018 yılında imzalandığını ortaya koyan Resmî Gazete ile cevap verdi.

Altun, mesajında, şu ifadeleri kullandı:

"Akif bey, kuruluşuna yönelik mutabakatı 2018'de imzaladığımız OECD İstanbul Merkezinin 1999'da kurulmuş olduğunu iddia edecek kadar kafanız karışmış anlaşılan. Yahut zamanı tersine çevirmek gibi iddialı bir işe girişmişsiniz. Sanmıyorum ama başarılar."
<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı