• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
13 Eylül 2020 Pazar 23:48 | Son Güncelleme:

Evlatlarına çağrı yaptılar! 'Türk askerine teslim olun'

Evlatlarına çağrı yaptılar! 'Türk askerine teslim olun'

HDP önündeki evlat nöbetine devam eden Diyarbakır annelerinden Türkan Mutlu, 7 yıldır kızının peşinde olduğunu belirterek, “Kızım fırsatını bulunca teslim ol” dedi.

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti devam ediyor. Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 378’inci gününe girdi. Dağa kaçırılan kızı Ceylan Tekin için Bursa’dan gelerek eyleme katılan anne Türkan Mutlu, yaptığı açıklamada, kızının HDP tarafından kaçırıldığını söyledi.

BATAKLIĞA ÇEKİYORLAR

7 yıldır kızının peşinde olduğunu, her yerde evladını aradığını belirten Mutlu, kızına kavuşmak için oturma eylemine katıldığını kaydetti. Oturma eylemini evladının dönüşüne kadar sürdürmekte kararlı olduğunu vurgulayan Mutlu, şöyle konuştu: “7 senedir kızımın peşindeyim. Oturma eyleminde birinci senemiz doldu. Bu eylemi bırakmayacağım. Çocuklarımızın önce beyinlerini yıkıyorlar. Sonra da çocuklar bataklığa giriyor. Kızımı istiyorum. Allah’ın izniyle sonuna kadar kızımın peşindeyim.” Kızına seslenen Mutlu, “Kızım fırsatını bulunca artık çık gel teslim ol” dedi. Oğlu Fatih için evlat nöbetine devam eden baba Abdullah Demir ise “Evladımı bunlar (HDP) dağa götürdü. Bu zalimlere ve bu vicdansızlara lanet olsun. Oğlum beni duyuyorsan Türk askerine teslim ol” diye konuştu. 

<p>Okurlarından gelen 'Kullanmış olduğunuz dil, çoğu kez 'ağdalı ve anlaşılması güç' noktasında gele

'Türkçenin inceliklerini kullanmazsak yok olup gidecek'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Akrep ve fare karşı karşıya gelirse... İlk kez görüntülendi!

Ölümsüzlük mantarı olarak biliniyor! Türkiye'de üretilmeye başlandı