• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
04 Nisan 2021 Pazar 00:44 | Son Güncelleme:

Evlat nöbetinde bir aile daha! Sayı 221'e ulaştı

Evlat nöbetinde bir aile daha! Sayı 221'e ulaştı

'Kızım hasta onu bıraksınlar' Terör örgütü PKK'nın kaçırdığı çocuklar için başlayan evlat nöbetinde aile sayısı 221 oldu. Medine Erbekel, 14 yaşındayken kaçırılan kızı Neriman için Adana'dan nöbete geldi.»

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 579'uncu günde de sürüyor. Aile sayısı, 2013'te Adana'da 14 yaşındayken, kaçırılan kızı Neriman için gelen Medine Erbekel ile 221 oldu. Neriman'a kavuşmak umuduyla eyleme katıldığını söyleyen Erbekel, "Kızım hasta, onu bıraksınlar. Kızımı benden kaçırdılar, götürdüler. 8 yıldır kızım yok. Yeter artık, kızımı versinler. Bir sabah uyandığımızda kızımın olmadığını gördüm. Sağa sola baktım, aradım, bulamadım" dedi.

DESTEK ÇIĞ GİBİ

Evlat nöbeti tutan ailelere destek ziyaretleri de sürüyor. AK Parti Bursa milletvekilleri Muhammet Müfit Aydın ve Osman Mesten, AK Parti MKYK Üyesi Alaattin Parlak ile Diyarbakır Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Cebe, aileleri ziyaret etti.

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Adana'da kaçak 1865 kilogram tütün ele geçirildi

Atlantis, Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali'nde yeniden canlanacak

Rusya'ya ait 2 savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti