• $ 5,8089
  • € 6,4683
  • 278.998
  • 97886.4
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Evlat nöbeti de sınırları aştı, HDP'ye tepki de!

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutarak Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerine, bir aile daha katıldı, böylece aile sayısı 35 oldu.

Oturma eylemine katılan Vahide Sunar, oğlu Ahmet’ten 5 yıldır haber alamadığını, dağa kaçırıldığını düşündüğünü belirterek “Oğlum 2014 yılında 17 yaşındayken Diyarbakır’ın Dicle ilçesine çalışmak için gitti. O günden beri kendisinden haber alamadım. PKK’dan şüpheleniyorum” dedi. Diyarbakır annelerinin nöbetine çocukları terör örgütü PKK’nın İran kanadı PJAK’a katılan 5 aile daha dahil oldu. Kente gelen 10 kişiden oluşan 5 aile, ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne geçti. 

TEHDİT EDEN HDP'LİYE HAPİS

HDP Diyarbakır Gençlik Kolları üyesi Süleyman Büyük, 30 Ağustos’ta PKK’lı teröristlerce dağa kaçırılan oğulları Süleyman’ın bulunması için HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemine başlayan Fevziye-Şahap Çetinkaya çiftinin akrabaları olan M.B.’ye, küfür içerikli mesajlar gönderip tehdit etti. Evinde gözaltına alınan Büyük, dün tutuklandı. 

İran'dan gelen 5 aile, ellerinde çocuklarının fotoğraflarıyla eyleme katıldı. 

O ÇOCUKLAR CEZA ALMAZ 

Hukukçular PKK’nın kaçırdığı çocukların yasal durumunu A.A’ya değerlendirdi: “Çocuklar ailelerine dönmeleri halinde ceza işlemi uygulanmaz, kaçırıldıkları için mağdur konumunda değerlendirilirler.” İsteğiyle dağa çıkıp sonradan pişmanlık göstererek güvenlik güçlerine teslim olanlar için uzmanlar, suça bulaşmadıysa ceza verilmediğini ifade etti. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Acun Ilıcalı Gel Konuşalım programına konuk olduğu sırada O Ses Türkiye´nin perde arkasında yaşan

Acun Ilıcalı Canlı Yayında Video İzletirken Şeyma Subaşı´dan Mesaj Geldi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Fenerbahçe: "Biz de şampiyonluklarımızı istiyoruz"

1 tonluk tespih Guinness yolunda