• $ 5,7401
  • € 6,3956
  • 277.251
  • 99785.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Evinize hoş geldiniz

Somalili korsanların 16 ay boyunca rehin tuttuğu Türk gemiciler dün İstanbul'a getirildi. Karşılamada Başbakan Erdoğan ve Gürcü lider Saakaşvili de vardı

Hurdaya çıkan gemiyi Hindistan'a götürürken 8 Eylül 2010'da Somalili korsanlar tarafından kaçırılan 3'ü Türk, 15'i Gürcü 18 denizcinin esareti sona erdi. Serbest bırakılan gemi personeli, Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili'nin gönderdiği özel uçakla Somali'den önce İstanbul'a ardından da Gürcüstina'a getirildi. Dün sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı'na inen mürettabatı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili birlikte karşıladı. Erdoğan, Saakaşvili ile düzenlediği ortak basın toplantısında, 'Gürcistan hükümetiyle sürekli irtibat halinde olduk. Somali Cumhurbaşkanı ile görüştük. Kurtulmaları için büyük çaba gösterdik' dedi. Saakaşvili ise denizcilere Türkçe seslendi: Evinize Hoş geldiniz. Biz hep beraberdik, yine beraberiz.

Oğlunu ilk kez gördü
ÖzgürlüĞüne kavuşan gemicilerden makinist Mustafa Arıcıoğlu'nu eşi Aysel Arıcıoğlu, 13 aylık oğlu Arda ile karşıladı. Oğlunu ilk kez gören baba Arıcıoğlu, büyük sevinç yaşadığını söyledi. Eşi Aysel Arıcıoğlu ise '16 aydır görüşemiyorduk. Firma arayıp fidyeyi verdiklerini ve eşimin serbest bırakılacağını söylediğinde sanki dünyaya yeniden gelmiş gibi olduk' diye konuştu. (Süleyman ŞEN)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Kentte inşaat malzemesi satan Hakan Çakmak, ahırlar bölgesinde aracı ile seyir halindeyken yolda

Yolda Buldu Bidona Koydu! 2 Metre Uzunluğunda

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Yolda buldu bidona koydu! 2 metre uzunluğunda