• $7,4173
  • €8,9836
  • 445.695
  • 1569.35
03 Aralık 2020 Perşembe 07:01 | Son Güncelleme:

Evden çalışmanın iyi ve kötü yönleri araştırıldı! Evden çalışmanın en iyi yanı esneklik

Evden çalışmanın iyi ve kötü yönleri araştırıldı! Evden çalışmanın en iyi yanı esneklik
- OSMAN NURİ CERİT

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi evden çalışmanın eksi ve artılarını araştırdı. Buna göre evden çalışmanın en iyi yanı işleri bitirmek için verilen sürenin çalışanlar tarafından planlanması.

Pandemi süreciyle birlikte iş dünyasında uzaktan çalışma yaygın hale geldi. Pek çok işletme çalışanlarına uzaktan çalışma imkanı sağladı. Uzaktan çalışmanın getirdiği avantajları ve dezavantajları tespit etmek için Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi bir anket çalışması gerçekleştirdi.

SÜREYİ ÇALIŞAN BELİRLİYOR

Ankete katılanlar, ‘evde çalışmanın en iyi yanlarının ne olduğu’ sorusuna yüzde 32’lik bir oranla “esnek takvim” cevabını verdi.

Çalışanlar amirleri tarafından işlerini tamamlamak için verilen sürenin kendileri tarafından planlanmasından memnun olduklarını söyledi. Yüzde 26’lık bir kesim ise büro ile sınırlı olmayan “esnek çalışma alanı” yanıtını verdi. Ankete katılanların yüzde 21’i ise işe gitme zorunluluğunun olmaması, yüzde 11’i aile ortamında çalışmayı öne çıkardı.

İLETİŞİM SIKINTISI VE YALNIZLIK

Evden çalışmanın “en kötü tarafı” ise yüzde 20’lik oran ile işbirliği ve iletişim zorlukları olarak gösterildi. Katılımcılar, evden çalışmanın en kötü tarafını, yüzde 20’lik oran ile yalnızlık olarak ifade etti. Ankete katılanların yüzde 18’i de bu soruya işe ara verilememesi yanıtını verirken, yüzde 12’si odaklanma zorluğu, yüzde 10 ise saat farkları karşılığını verdi.

<p>ATV'nin reyting rekorları kıran başrolünde Burak Özçivit'in rol aldığı Kuruluş Osman dizisi Türk

Ahmet Yenilmez 'Kuruluş Osman'ı' anlattı: Demirci Davut'un sahnelerine dikkat edin!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bakan Kasapoğlu, Samsun'da kano durgunsu parkuru inşaatında inceleme yaptı

2021'in en çok talep görecek meslekler açıklandı! İş arayanlar dikkat