• $7,5575
  • €8,9826
  • 473.93
  • 1111.96
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
15 Ağustos 2020 Cumartesi 11:58 | Son Güncelleme:

Eskişehir'de su bidonu içinde sıvı metamfetamin ele geçirildi: İnsan beynini kısa sürede yok ediyor

Eskişehir'de su bidonu içinde sıvı metamfetamin ele geçirildi: İnsan beynini kısa sürede yok ediyor
IHA

Eskişehir'de araç polis ekiplerinin baskını ile plastik bidon içerisinde 3 kilo 806 sıvı' metamfetamin ele geçirildi. 'Sıvı' metamfetamin, insan beynini ve psikolojisini kısa sürede yok edici etkisi bulunan en tehlikeli uyuşturucu maddelerden biri olarak kabul ediliyor.

Edinilen bilgiye göre; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen yapılan bir çalışma sonucu; ’Uyuşturucu’ madde sevkıyatı yapılacağı değerlendirilen otomobile çevreyolu üzerinde müdahale edildi.

’İNSAN BEYNİNİ KISA SÜREDE YOK EDİYOR’

Şüpheli araç polis ekiplerince güvenli bölgeye çekilerek, narkotik köpeği Noro’nun eşliğinde arama yapıldı. Aramada, otomobilin bagaj kısmında plastik bidon içerisinde su görünümü verilmiş şekilde olduğu belirlenen, insan beynini ve psikolojisini kısa sürede yok edici etkisi bulunan, ayrıca uyuşturucu maddeler arasında en tehlikeli denilebilecek bir sentetik madde olduğu bilinen 3 kilo 806 gram ’Sıvı metamfetamin’ maddesi ele geçirildi.

Öte yandan yakalanan şüpheli şahsa Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan işlem yapılarak gözaltına alınırken, Eskişehir’de bu zamana kadar ilk kez sıvı metamfetamin maddesi ele geçirildiği öğrenildi.

<p>Editör: Eda Cabul</p>

ABD seçimleri gerçeği yansıtmayacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gazi Minareli Cami tekrar ibadete açıldı

Van'da ızgara planlı kent kalıntısı gün yüzüne çıkarılacak