• $8,1571
  • €9,7207
  • 454.432
  • 1375.91
08 Mart 2021 Pazartesi 17:39 | Son Güncelleme:

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın ismi Yenikapı'da yaşatılacak

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın ismi Yenikapı'da yaşatılacak
AA

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Yenikapı Meydanı ile Avrasya Gösteri Merkezi'ne eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın isminin verilmesini meclise teklif olarak sundu. Göksu'nun sunduğu teklifin tüm partiler tarafından kabul edildiği bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) meclis toplantısında, Yenikapı Avrasya ve Gösteri Sanat Merkezi ile Yenikapı Meydanı'nın isimlerinin, "Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi" olarak değiştirilmesi teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

AA'nın aktardığı habere göre, İBB 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığındaki meclis toplantısında 148 gündem maddesi komisyonlara sevk edilirken AK Parti, geçtiğimiz ay hayatını kaybeden eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın isminin yaşatılması için bir teklif sundu.

AK Parti Meclis üyesi Mehmet Yiğit tarafından okunan teklifte, Topbaş'ın isminin inşa sürecinde büyük emek ve katkısının olduğu Yenikapı Meydanı ile Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezine verilmesi istendi.

Teklif karar olarak sunulan gündem maddesi yapılan mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

Kararın kabul edilmesinin ardından AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, CHP, İYİ Parti ve MHP gruplarına teşekkür etti.

<p><b >'ORUÇ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ  ZAYIFLATMAZ GÜÇLENDİRİR'<br></p><p>Orucun  bağışıklık sistemi

Koronavirüs oruç tutmaya engel mi?

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü