• $7,4269
  • €9,0135
  • 443.323
  • 1540.21
30 Kasım 2020 Pazartesi 09:49 | Son Güncelleme:

Eski eşini öldürtmek için kiralık katil arkadaşına para vermiş

Eski eşini öldürtmek için kiralık katil arkadaşına para vermiş

Lale Bayram cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı. Bayram'ın eski eşinin kiralık katil arkadaşına cinayet için 8 bin 500 lira verdiği ve korkunç cinayeti birlikte işledikleri belirlendi.

İstanbul Sultanbeyli'de evinin banyosunda ölü bulunan Lale Bayram'ın (25) bir süre önce boşandığı eşi Yasin A. (30) ile arasında onlarca adli olayın yaşandığı belirlenmişti. Yasin A. mahalle arkadaşı Servet K. (32) ile birlikte Silivri'de gözaltına alındı. Yasin A.'nın eşini öldürmesi karşılığında Servet K.'ye 8 bin 500 lira verdiği belirlendi.

BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre; soruşturmada, Lale Bayram'ın öldürülmeden hemen önce bir marketten alışveriş yaptığı görüntüsü tespit edildi. Görüntülerde Bayram'ın hızlı bir şeklide alışveriş yaptıktan sonra aldıklarının parasını ödeyip dışarı çıktığı, ardından Yasin A. ve Servet K.'nin beyaz bir otomobille genç kadının evine gittiği görüldü. Savcılıkta ifade veren Yasin A., olaydan birkaç gün önce 1.5 yıldır arkadaşı olan Servet K.'nin kendisine "Sen erkek misin? Sen burada çocuk bak, eşin başka erkeklerle yatıp kalksın" dediğini, kendisinin ne yapacağını sorduğunda ise arkadaşının 8 bin 500 lira vermesi karşılığında eşini öldürebileceğini söylediğini anlattı. Teklifi kabul ettiğini belirten Yasin A., araç kiralayıp eski eşinin evine gittiklerini, Servet K.'nin yanında getirdiği iple eşini boğduğunu ardından da olaya intihar süsü vermek için jiletle bileklerini kestiğini söyledi. Servet K. ise borcunu ödemek için buluştuğu Yasin A.'nın kendisini eski eşinin evine götürdüğünü, lavaboya gittiği sırada Yasin A.'nın Bayram'ı öldürdüğünü ileri sürdü. İki zanlı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle iddianame düzenledi.


Haberin Özeti

İstanbul Sultanbeyli'de evinin banyosunda ölü bulunan Lale Bayram cinayetiyle ilgili detaylar ortaya çıktı.
• Lale'nin eşi Yasin'in, karısını öldürmesi karşılığında kiralık katile 8 bin 500 lira verdiği belirlendi.
• Kadın, iple boğularak öldürüldü. Olaya intihar süsü vermek isteyen katil, daha sonra kadının bileklerini kesti.
<p>Faizler tarafında geçen haftadan beri değişen bir şey olmadığını kaydeden 24 TV Ekonomi Müdürü Sa

Piyasalar bugün neyi fiyatlıyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mustafa Şentop'u ziyaret etti

Karlı kış günlerinde ''Van usulü beyzbol'' oynayarak eğleniyorlar