• $7,7253
  • €9,0839
  • 470.198
  • 1145.24
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
09 Ağustos 2020 Pazar 16:42 | Son Güncelleme:

Eşine özel kadro açan Pamukkale Üniversitesi Rektörü hakkında soruşturma

Eşine özel kadro açan Pamukkale Üniversitesi Rektörü hakkında soruşturma

Yükseköğretim Kurulu tarafından, eşine özel kadro açan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ hakkında soruşturma başlatıldı.

Yükseköğretim Kurulundan yapılan yazılı açıklamada, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünce 7 Temmuz 2020'de öğretim görevlisi kadrosu için ilana çıkıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, "İlanda özel şartların kişiye özel olarak belirlenerek rektörün eşini tarif eder şekilde olması nedeniyle; Yükseköğretimin teamül ve etik ilkeleri ile bağdaşmayacak nitelikte davranışları ile güvenirliği zedelenen rektör hakkında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 7 Ağustos tarihli talimatı ile Yükseköğretim Denetleme Kurulunca soruşturma yapılması uygun bulunmuştur" bilgisi verildi.

Yine aynı üniversitede 2017'de Bağ'ın eşinin enstitü sekreterliği görevine atanması konusunda, YÖK tarafından yapılan uyarı neticesinde üniversite tarafından yapılan işlemin geri çekildiği anımsatılan açıklamada, şunlara yer verildi:

"Konuyu görüşmek üzere Yükseköğretim Genel Kurulu 10 Ağustos'ta toplanacak olup rektörün durumu bu toplantıda acil olarak değerlendirilecektir. YÖK olarak, akademik camianın itibarını zedeleyen uygulamalara, tutum ve davranışlara asla müsamaha gösterilmeyeceğini kesin bir dille ve uyarı mahiyetinde ifade ederiz."
<p>Editör: Eda Cabul eda.cabul@turkmedya.com.tr</p>

Biden, 'inşallah' mı dedi?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türklerin tarihe damga vuran silahları

Su altı tutkunlarının yeni gözde dalış noktası: Karaburun