• $8,3058
  • €10,0176
  • 476.704
  • 1345.15
30 Mart 2021 Salı 01:19 | Son Güncelleme:

Ermenistanlı üst düzey yetkiliden Türkiye açıklaması: "Yaklaşımımızı değiştirmeliyiz"

Ermenistanlı üst düzey yetkiliden Türkiye açıklaması: "Yaklaşımımızı değiştirmeliyiz"
Aksam.com.tr

Ermenistan devlet televizyonunda konuşan Güvenlik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan, Erivan'ın Türkiye'yi düşman devlet olarak görüp görmediğine ilişkin soruyu yanıtladı. Grigoryan yaptığı açıklamada, Ermenistan'ın bu konudaki yaklaşımını düzeltmesi gerektiğine dikkat çekti.

Ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan, Petros Ghazaryan ile Public TV'de bugün yaptığı röportajda Türkiye'nin Ermenistan için düşman bir devlet olup olmadığı sorusuna değinerek, Ermenistan'ın bu konudaki yaklaşımını düzeltmesi gerektiğine dikkat çekti.

Aksam.com.tr'nin yabancı kaynaklardan derlediği habere göre, Grigoryan, "Bölgedeki engeli kaldıracaksak, bu konudaki yaklaşımımızda belirli düzenlemeler yapmamız gerekiyor. Bu yönde çalışıyoruz" dedi.

Bunun üzerine 'Yani Türkiye artık düşman devlet değil mi?' sorusu yöneltilince Grigoryan, "Bölgedeki genel süreçler başka olasılıkları beraberinde getiriyor" ifadelerini kullandı.

TV programında verdiği demecin devamında Grigoryan, "Engellerin kaldırılması süreci sadece Azerbaycan'la yürütülmemeli, daha geniş bir bölgesel yaklaşım gerekiyor. Bunun için olanakların olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

<p><span>Gaziantep'in meşhur yemeği çağla aşı Ramazan'da yoğun ilgi görüyor. Antep'te özellikle ilkb

Gaziantep'in sadece ilkbaharda yapılan çağla aşı tarifi

82 saatlik kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor