• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Temmuz 2020 Perşembe 15:02 | Son Güncelleme:

Ermenistan ve Rusya'da SİHA korkusu: Ortak tatbikat başlattılar

Ermenistan ve Rusya'da SİHA korkusu: Ortak tatbikat başlattılar
AA

Türkiye'nin, "SİHA'larımızdan mühimmatlarımız ve füzelerimize, elektronik harp sistemlerimize kadar bütün tecrübe, teknoloji ve kabiliyetleriyle her zaman Azerbaycan'ın emrindedir" açıklaması Rusya ve Ermenistan'da paniğe neden oldu. Özellikle Suriye ve Libya'da Türk SİHA'larının etkinliğini gören Rusya, Ermenistan ile birlikte ortak bölgesel hava savunma sistemi tatbikatı yapma kararı aldı.

Ermenistan'ın kardeş ülke Azerbaycan'a karşı başlattığı saldırıların ardından gelen Türkiye'nin SİHA açıklaması hem Erivan hem de Rus yönetiminde paniğe neden oldu. Türkiye'nin yaptığı, "SİHA'larımızdan mühimmatlarımız ve füzelerimize, elektronik harp sistemlerimize kadar bütün tecrübe, teknoloji ve kabiliyetleriyle her zaman Azerbaycan'ın emrindedir" açıklamasının ardından Ermenistan, Rusya ile ortak hava savunma sistemleri tatbikatı başlattıklarını belirtti

HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİNİN BÜTÜN BİRLİKLERİ KATILIYOR

Tatbikatın amacının “keşif ve silahlı insansız hava araçlarına (SİHA) karşı mücadele yöntemlerinin incelenmesi” olduğunu kaydetti.

Tatbikat sırasında SİHA’lara karşı yeni mücadele yöntemlerinin geliştirileceğini aktaran Stepanyan, “Tatbikata Rus ve Ermeni hava savunma sistemlerinin komutanları, Rus ve Ermeni avcı savaş uçakları ve Ermenistan ordusunun hava savunma sisteminin bütün birlikleri katılıyor.” ifadelerini kullandı.

Tatbikatın ne zaman sona ereceği konusunda bir bilgi paylaşılmadı.

<p>Aleyna Tilki’nin 2015’te henüz 15 yaşındayken Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde arka

Aleyna Tilki'nin sokak müzisyenliği yaptığı anlar sosyal medyayı salladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İlk kez duyacağını ilginç pratik bilgiler

Korona sürecinde satışı artan 5 bitkinin faydası