• $8,6675
  • €10,1854
  • 491.686
  • 1391.91
23 Temmuz 2021 Cuma 19:12 | Son Güncelleme:

Eminönü'ndeki yoğunluk havadan görüntülendi

Eminönü'ndeki yoğunluk havadan görüntülendi
DHA

Kurban Bayramı'nın son günü Eminönü'ndeki yoğunluk dikkat çekti. Bayram nedeniyle gezmeye gelenler ya balık ekmek yediler, ya deniz kenarında oturup serinlediler. Üsküdar İskelesi'nde karşıya geçmek için vapur bekleyenler ise kuyruk oluşturdu. Kalabalık, araçların geçişini de zorlaştırdı. Eminönü'ndeki yoğunluk havadan da görüntülendi.

Eminönü, bayramı İstanbul'da geçirenlerin en çok tercih ettiği yerlerden oldu. Her zamanki kalabalığına, bayram tatili de eklenince Eminönü tıklım tıklım insan doldu.

DHA'nın aktardığı habere göre, çoğu insanın maskesini çıkardığı görüldü. Özellikle Üsküdar İskelesi'nde vapur bekleyenlerin yoğunluğu dikkat çekti. Kuyruk oluşturan kalabalık, yola taştı. Araçların geçişi, yayalar nedeniyle zorlaştı.

"MASKE TAKAN YOK"

Almanya'dan gelen kuzenini gezdirmeye gelen Tuğba Bulut, "Gurbetçilerin uğrak mekanı burası. Benim için sıcak ve kalabalık ama onun için fazla güzel. Balık ekmek yemek için geldik birazda. Çarşının altına çok fazla gidilmiyor, kalabalık ama biraz insan korkuyor ama güzel yine. İstanbul boş zannediyorduk ama galiba herkes burada. Biz o şekilde düşünmemiştik. Korona olaylarından ötürü insan biraz korkuyor. Çok fazla maske takan da yok fark ettiğime göre." dedi. Mehtap Bulut ise bayramdan dolayı bu kadar kalabalık beklemediğini söyledi.

"HAYATIM BOYUNCA BÖYLE BİR KALABALIK GÖRMEDİM"

Tekirdağ'dan gezmeye gelen Tugay Yıldız ise "Hayatım boyunca böyle bir kalabalık görmedim. İlk defa böyle bir kalabalığın içindeyim hatta yürürken bile yola atlayarak geldim bildiğiniz. Zor bir süreçten geçtim. Az olsaydı insanlar daha iyi olurdu" diye konuştu. Enes isimli kişi de kalabalıktan şikayet ederek "Allah yardım etsin bize" diyerek maskelerden kurtulma dileğinde bulundu. Bir kişi de "Bayram nedeniyle turlayalım dedik, ama çok kalabalık geldiğimize pişman olduk. Boğaz turu yapalım dedik." şeklinde konuştu.

<p>Temelini 2017'de Başkan Recep Tayyip  Erdoğan attı.</p><p>New York'un silüetinde yerini alan  yen

Yeni Türkevi binası açılışa hazır

Düzce'de üretilen elektrikli motosiklet ve bisikletler dünya yollarında

Sivas'ta, Hititler dönemine ait ''apartmanlar'' keşfedilmeyi bekliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye montajları tamamlanma aşamasına geldi