• $8,084
  • €9,7345
  • 461.797
  • 1393.63
22 Mart 2021 Pazartesi 23:47 | Son Güncelleme:

Emine Erdoğan: İsraf ettiğimiz her damla su diğer insanların hakkı

Emine Erdoğan: İsraf ettiğimiz her damla su diğer insanların hakkı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Dünya Su Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, su israfına dikkat çekti.

Başkan Erdoğan, sadece 1 yıl içinde salgınla mücadelede kullanılan maske ve cerrahi eldiven gibi atıkların denizleri istila ettiğini belirterek, "Bu hata hepimizin" dedi. "İsraf ettiğimiz her damlanın, yaşam mücadelesi veren insanların hayatını daha da zorlaştırdığını unutmayalım" diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Tüm doğal kaynaklar insanlığın ortak mirası. Yeryüzü suları, ormanlar ve toprak, tüm canlıların ortak yurdu. Dünyanın birçok yerinde olağan kabul edilen bir bardak temiz su, Afrikalı bir annenin yegane duası olabiliyor. Doğal kaynaklarımızı var gücümüzle koruyalım. Temiz suyun, insan hakkı olduğunu unutmayalım."

'4 KIZ KARDEŞ' KÜLLİYE'YE ASILDI

Emine Erdoğan, "Türkiye Erişilebilirlik Ödülleri Töreni"ne katıldı. TRT EBA yayınları "Erişilebilir Medya İçeriği Kategorisi"nin birincisi oldu. Erdoğan'a Saray Engelsiz Yaşam Ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından yapılan "Dört kız kardeş" isimli akrilik çalışmayla yapılan tablo hediye edildi.

<p>İzmir'de Murat A. adlı şahıs annesinin eski eşi Mahmut Karşıcı'yı sokak ortasında pompalı tüfekle

Sokak ortasında pompalı dehşeti! Cinayet anları güvenlik kamerasında...

Jandarmaya Gövde Destekli Kalkan Taşıma Sistemi teslim edildi

NASA'nın Mars'taki helikopteri 'Ingenuity' ilk uçuşunu yaptı

2 bin yıllık Roma yolu gün yüzüne çıkarılıyor