• $7,8603
  • €9,3702
  • 457.066
  • 1342.49
02 Haziran 2020 Salı 12:33 | Son Güncelleme:

Elektrik doğalgaz faturaları ertelendi mi?

Elektrik doğalgaz faturaları ertelendi mi"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, faaliyeti İçişleri Bakanlığı genelgesi ile geçici süreyle durdurulan işletmelere yönelik faturalar konusunda son noktayı koydu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez elektrik ve doğalgaz faturalarına ilişkin alınan yeni kararı açıkladı. 

FATURALAR ÖDENECEK Mİ?

Faaliyeti İçişleri Bakanlığı genelgesi ile geçici süreyle durdurulan işletmelere yönelik yeni bir fatura düzenlemesi yapılacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, söz konusu işletmelere 3 ay boyunca sayaç okuması yapılmayacağını bildirdi. 149 bin 382 işletmeye Nisan, Mayıs, Haziran aylarında elektrik ve doğalgaz faturası gönderilmeyecek. Karantinaya alınan ve idari kararlarla sayaç okumalarının durdurulduğu yerleşim yerleri için düzenlenen ‘kıyasen fatura düzenlemesi’ne de değinen Bakan Dönmez, şu ifadeleri kaydetti;

"Şu anda özellikle büyük kentlerimizde bu tür karantina bölgeleri pek yok. Faturaların büyük bir kısmı gerçek tüketim değerlerinden oluşuyor. Eğer herhangi bir şekilde vatandaşımızın şüphesi varsa, sayacın üzerindeki tüketim değerini okumak ve kendisine gönderilen faturayla mukayese etmek suretiyle itirazını yapabilir. Biz de gereğini yaparız."

<h3>'Dijital faşizme karşı mücadele etmeliyiz'</h3><h3>'SALDIRILARIN HEDEFİNDEYİZ'</h3><p>'Dijital f

26 Kasım Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Edirne'nin içme suyu kuraklık nedeniyle yüzde 3'e düştü! 36 saatlik kesinti

Seyfe Gölü, yağış olmaması nedeniyle kurudu