• $9,6114
  • €11,1881
  • 555.206
  • 1479.93
9 Ağustos 2021 Pazartesi 16:19 | Son Güncelleme:

Ekşi Sözlük'ten akılalmaz provokasyon: Türkiye İsrail'in eyaleti olsun, halk ayaklansın

Türkiye karşıtı içerikleriyle gündeme gelen Ekşi Sözlük, skandallarına bir yenisini daha ekledi. "Halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor" başlığıyla halkın ayaklanması istendi. Başlığın altında yapılan bazı yorumlarda adeta darbe çağrıları yapıldı.

"Halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor" başlığıyla halkı isyana teşvik eden Ekşi Sözlük tepkilerin odağı oldu. Türkiye'yi İsrail'in eyaleti gibi gösteren bir kullanıcı, 'ütopya' devlet hayalini yazdı.

Türkiye karşıtı içerikleriyle gündeme gelen Ekşi Sözlük, çok çirkin iki provokasyona sahne oluyor. Sitede açılan bir başlıkta, halkın ayaklanması istendi. Başlığın altında yapılan bazı yorumlarda darbe çağrıları yapıldı.

BAZI KULLANICILAR TEPKİ GÖSTERDİ

Halkı isyana teşvik eden paylaşımlarda, Gezi olayları da hatırlatılarak, "örgütlü bir direnişi yönetecek kapasite olmadığından" şikayet edildi.

Bazı kullanıcılar ise başlığa tepki göstererek, "İsyana teşvik etmeyin" yorumunda bulundu.

"TURKİSH STATE OF İSRAİL"

Bir başka başlıkta ise Türkiye, İsrail'in eyaleti gibi gösterildi. "Turkish State of İsrail" başlığının altında yapılan bir paylaşımda, Türkiye-İsrail haritaları birleştirilerek 'ütopya' oluşturuldu.

Paylaşımda ayrıca, "Efsane bir devlet olurdu. Çok değil 5-10 sene içinde süper güç seviyesinde olmasak da şu halimizden çok daha iyi durumda olurduk" denildi.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi