• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
18 Aralık 2020 Cuma 13:32 | Son Güncelleme:

Ekmek üzerinden siyaset! Türkiye Fırıncılar Federasyonu İBB'ye tepki gösterdi

Ekmek üzerinden siyaset! Türkiye Fırıncılar Federasyonu İBB'ye tepki gösterdi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu'ndan İBB'nin halk ekmek büfesi açma talebine tepki göstermişti. Ekmek üzerinden yapılan siyaseti eleştiren Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, "Bugün, 'hizmet üreteceğim' diye göreve gelenlerin, esnaflık yapması tamamen yanlış bir uygulamadır." ifadelerini kullanarak İBB'ye yeni bir teklifte bulundu.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin meclise taşıdığı 142 yeni ekmek büfesi açma talebine sert bir çıkış yapmıştı. Mevcut durumda 500'e yakın sayıda büfe olduğunu dile getiren Balcı, esnafa karşı haksız rekabet oluştuğunu belirtmişti. Balcı'dan İBB'ye yeni bir teklif geldi.

AA'da yer alan habere göre; Halil İbrahim Balcı, İBB'nin 142 yeni halk ekmek büfesi açılmasına yönelik talebine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

"Vatandaşa ucuz ekmek vereceğiz" söylemiyle ekmek üzerinden siyaset yapıldığını savunan Balcı, şunları kaydetti:

"Ucuz ekmeği halka ulaştırma konusunda kaygınız varsa, İstanbul'da ihtiyaç duyulan yerlere açılacağı söylenen halk ekmek büfelerinin satacağı ekmeği, fırınlarımız aracılığıyla hiçbir ticari fayda sağlamadan satmaya hazırız. İhtiyaç hasıl olan yerlerdeki fırınlarımız saat 20.00'ye kadar kendi mekanlarında, halk ekmek fiyatından bu ürünleri vatandaşlarımıza ulaştırabilir. Kapımız bu konuda İBB Halk Ekmek Fabrikasına sonuna kadar açıktır."

Ekmek üzerinden siyaset yapan İBB'nin, "hizmet" görevini askıya aldığını vurgulayan Balcı, "Unutulmamalı ki bu tür siyasetler, 1990'ların Türkiye'sinde geçerliydi. Bugün, 'hizmet üreteceğim' diye göreve gelenlerin, esnaflık yapması tamamen yanlış bir uygulamadır." değerlendirmesinde bulundu.

"HİZMETİ ÖNCELİK OLARAK GÜNDEMİNİZE ALIN"

Balcı, geçtiğimiz günlerde Belediye tarafından su ve ulaşım gibi hizmetlere yapılan zammı da anımsatmış ve 142 ilave ekmek büfesi açılması çabasının hizmet olarak adlandırılamayacağını şu sözlerle aktarmıştı:

"İyisi mi siz belediyenin asıl işi olan hizmeti öncelik olarak gündeminize alın, biz de esnaflığın gereği olarak ekmeği nasıl kaliteli ve hesaplı çıkarabiliriz ona bakalım."
<p>Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, lekelenmeme hakkının önemine dikkati çekerek '300 binin üzerinde so

300 bin kişi 'leke'den kurtarıldı

Antalya'daki yerleşik yabancılarKovid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Bağdat'ta

Türk Kızılay Irak Delegasyonuna ait fırında üretilen ekmekleri mültecilere dağıttı