• $ 5,3547
  • € 6,1013
  • 222.254
  • 96.817
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Ege'de Yunan bayraklı tahrike SAT tokadı

Didim açıklarında bulunan Hurşit kayalığına 3 kişi Yunan bayrağı dikmeye kalkınca, Türk Sahil Güvenlik güçleri kardak krizine izin vermedikleri gibi olay yerine gitti ve bayrağı indirdi!

x

İKİNCİ KARDAK KRİZİ ÖNLENDİ

Türkiye ile Yunanistan arasında bayrak krizi çıktı. Didim açıklarında bulunan Hurşit kayalığına 3 kişi Yunan bayrağı dikme girişiminde bulundu. Türk Sahil Güvenlik ekipleri ise olaya müdahale etti. SAT timlerimiz, geçtiğimiz cuma günü, zoydakla Ege Denizi’ndeki Hurşit kayalığına gittiler. Yunan bayrağını kaldırıp kayalıktan ayrıldılar.

KARŞILIK VERMEYE HAZIRIZ 

Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan’ın Ege Denizi’nde gerginliği artırıcı adımlarına ilişkin olarak, “Ege Denizi’nde zaman zaman gerginliği artırmaya yönelik komşumuz Yunanistan’ın Kardak kayalıklarına benzer girişimlerin olduğunu görüyoruz. Didim açıklarında Antrofotos kayalığına Yunan bayrağı dikme girişimi oldu. Sahil güvenlik ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaptılar oradan o bayrağı kaldırdılar. Yunanistan’a tavsiyemiz iyi komşuluk ilişkileri içerisinde gerginliği artıracak provokasyonlardan uzak durması, komşuluk hukukuna uygun olarak hareket etmesidir. Gereken karşılığı vermeye kararlıyız” dedi.

Askerlerimizin elinden her an bir kaza çıkabilir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise konu hakkında şu açıklamayı yaptı: Yunanistan ile ilişkilerimizi geliştirmek için adımlar da attık. En son Yunanistan’ın uçağı düştüğü zaman sayın başbakanımız, Yunanistan Başbakanı Çipras’ı aradı, üzüntülerimizi taziyelerimizi iletti. Gerginliğe yol açacak adımlardan kaçınmak gerekiyor.

ŞIMARIK BAKAN!

Burada tehlikeli adımlar atmayın, bir kaza çıkabilir ya da askerlerimizin elinden bir kaza çıkabilir. Maalesef bir savunma bakanı var. Onun şımarıklığı iki ülke arasındaki ilişkileri bozacak düzeye gelmemesi lazım. Biz iki NATO üyesi ülke olarak somut projelerle, İzmir – Selanik arası deniz seferleriyle, işbirliğimizle daha da güçlendirmenin yolunu tercih etmemiz lazım.

O ANLARI İNTERNETTE PAYLAŞTILAR

YUNANİSTAN: FOTOĞRAFIN GERÇEKLİĞİNİ İNCELİYORUZ

Yunan basını olayla ilgili olarak Fournoi Korseon valisi Ioannis Maroussis ile konuştu. Newsbomb.gr’deki haberde yetkili, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını ve Yunan bayrağının olup olmadığına dair incelemelerin sürdüğünü açıkladı. Öte yandan Yunan basını provokasyona devam ederek, “Gurur”, “Çocuklara aferin” şeklinde haberleri yayımladı. Haberlerde Yunan grubun bayrağı kayalıklara 13 Nisan’da diktiği iddia edilirken, Yunan makamlar olayla ilgili olarak, “Bu fotoğrafın photoshop ya da gerçek olup olmadığını inceliyoruz” açıklamasını yaptı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Çin’in Hunan eyaletinde yaşanan bakıcı dehşeti, gizli kameraya yansıdı.

Bakıcı dehşeti gizli kameraya yansıdı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Emina Jahovic'ten Sadettin Saran açıklaması

Diriliş Ertuğrul 132.bölüm! Ertuğrul Bey'e hain saldırı

En Çok Okunanlar

Maksat Yarışmak Olsun - 11 Ocak 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Menopoz - 14 Ocak 2019