• $7,3644
  • €8,9795
  • 442.759
  • 1551.57
30 Kasım 2020 Pazartesi 00:52 | Son Güncelleme:

Edirne'de Bulgarca Kovid uyarısı

Edirne'de Bulgarca Kovid uyarısı

Edirne'ye akın eden Bulgar ziyaretçilerin rağbet gösterdiği pazar ve meydanlarda denetimler sıkılaştırıldı. Ekipler, Bulgarca anons yapıp vatandaşa kuralları hatırlattı.

Bulgaristan’ın 1 Eylül itibarıyla karantina sürecini kaldırmasıyla her hafta sonu Edirne’ye akın eden Bulgar ziyaretçiler, kentte yoğunluk oluşturmaya devam ediyor. Bulgaristan ve Türkiye’de vaka sayılarının artmasıyla kentteki polis ve zabıta ekipleri de denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle kentte pazar yerleri, tarihi çarşılar ve AVM’ler gibi bölgelere ağırlık veren ekipler, burada hem Bulgarca hem de Türkçe anons yaparak, vatandaşların maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istedi.

HİJYEN NOKTALARI KURULDU

Öte yandan pazar yerinin belirli bölgelerine de vatandaşlar için hijyen noktaları da oluşturularak önlemler artırıldı. Kentte, ekiplerin bir diğer ağırlık verdiği noktalar arasında, en kalabalık bölgelerden Saraçlar ve Çilingirler Caddesi yer aldı. İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, özellikle Bulgar vatandaşların yoğunluk gösterdiği noktalarda gün boyu dolaşarak uyarılarda bulundu. Kentte taksicilik yapan Yusuf Gusinyeli, “Umarız denetimler artarak devam eder” dedi.

EDİRNELİLER EVDE CADDELER TURİSTLERİN

Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında gerçekleştirilen denetimde yerel halkın kurallara uyduğu kent merkezinde bulunan Bulgaristanlı ve diğer turistlerin ise araçlarla gezip ardından konakladıkları otellere gittikleri görüldü.

<p>Türkiye'de yeni bir siyasi partiye ihtiyaç var mı?</p><p>HDP tabanı hangi olaylar sonrasında part

HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Vitrin mankeninin içinde ne var? Fenomenler herkesi şaşırtmaya devam ediyor

Ankara'nın en yaşlı iki kadınına koronavirüs aşısı yapıldı