• $8,754
  • €10,3906
  • 495.67
  • 1391.06
17 Nisan 2020 Cuma 10:40 | Son Güncelleme:

Eczane saatleri kaç?

Eczane saatleri kaç"

Koronavirüs salgını etkisini sürdürürken birçok işletme ise çalışma saatlerinde güncellemeye gitti. Vatandaşlar bu güncellemenin eczaneler için de geçerli olup olmadığını merak ediyor.

Eczanelerin çalışma saatleri vatandaşlar tarafından arama motorlarında sıklıkla araştırılıyor. Corona virüsü salgını dolayısıyla marketler ve bankalar açılış ve kapanış saatlerinde güncelleme yapmıştı. 

ECZANELER SAAT KAÇTA AÇILIYOR?

Eczanelerin çalışma saatlerine ilişkin İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "İlimizde faaliyet gösteren serbest eczanelerin çalışma saatleri pazar günleri hariç 09.00-18.00 olarak belirlenmiştir" dedi. Ankara, İzmir ve Kırıkkale’de ise eczaneler korona virüsü salgını geçene kadar cumartesi günleri de dahil 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Ankara Eczacılar Odası, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

"Ankara ve Kırıkkale illerimizdeki eczane çalışma saatleri, salgın tehlikesi geçene kadar geçici süreyle değiştirilmiştir. İl Sağlık Müdürlüğümüz ile alınan karar gereği, eczanelerimiz 31 Mart 2020 tarihi itibarıyla cumartesi günleri dahil 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vereceklerdir. Tüm meslektaşlarımıza duyurulur."

İzmir Eczacılar Odası ise eczanelerin çalışma saatlerinde değişikliğe gidildiğini şu sözlerle bildirdi;

"İl Sağlık Müdürlüğü'nden gerekli onay alındı ve yeni bir duyuru yapılana kadar yarından itibaren İzmir merkez ve ilçelerinde eczane çalışma saatleri 10.00-18.00 olarak uygulanacak. Bu saatler dışında sadece nöbetçi eczaneler açık olacak. Yoğunluğuna göre gerek duyulursa yönetim kurulu tarafından ilave nöbetçi eczane görevlendirilecek."

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumunun açılışında konuştu. Erdoğan, 'Vizyoner b

Başkan Erdoğan'dan dünyaya diplomasi mesajı

Ordu Çevre Yolu Projesi'ndeki Terzili Tüneli'nde ışık görüldü

Farkındalık oluşturmak için koronavirüs aşısı olmaya bu kostümle gitti

Haftanın Fotoğrafları (12 Mayıs - 18 Haziran 2021)