• $7,3493
  • €8,8939
  • 409.872
  • 1528.82
24 Temmuz 2014 Perşembe 20:38 | Son Güncelleme:

Düzce‘de rüzgar dehşeti: 6 ölü, 15 yaralı

Düzce‘de rüzgar dehşeti: 6 ölü, 15 yaralı

Düzce'nin Yığılca ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle orman işçilerini taşıyan traktörün üzerine ağaç devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Alınan bilgiye göre, Sarıkaya mevkisindeki ormanda çalı ve diken temizliği yapan yaklaşık 30 işçi, sağanak ve şiddetli rüzgar başlayınca traktörün römorkuna binerek, ilçe merkezine doğru yola çıktı. Kırık köyü mevkisindeki Işığan Deresi yakınlarında, şiddetli rüzgar nedeniyle yol kenarındaki kayın ağacı, römorkun üzerine düştü.

Devrilen römorkun altında kalan 6 işçi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı.

Yaralılar, olay yerine sevk edilen çok sayıda ambulans ve özel araçla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, Yığılca ilçesinde, şiddetli rüzgar nedeniyle orman işçilerini taşıyan traktörün üzerine ağaç devrilmesi sonucu 6 kişinin öldüğü, 15 kişinin yaralandığı olaya ilişkin, "Çok elim bir kaza meydana geldi. Umarım bu tür olaylarla bir daha karşılaşmayız" dedi.

Şahin, AA muhabirine, kaza geçiren işçilerin Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü Karagöknar Orman İşletme Şefliği sınırları içerisinde kalan bölgede orman tensil sahaları içindeki yabani otları temizleyip, gençlik çalışması yaptıklarını söyledi. 

Yağışın başlamasıyla köylerine dönmek üzere yola çıkan işçilerin kaza geçirdiğini belirten Şahin, şöyle konuştu:

"Çok elim bir kaza meydana geldi. Umarım bu tür olaylarla bir daha karşılaşmayız. Ölen vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Olay yerine gidip incelemelerimizi tamamladık. Bu tür olayların tekrar yaşanmamasını temenni ediyoruz. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum."

-Olay-

Düzce'nin Yığılca ilçesi Sarıkaya mevkisindeki ormanda çalı ve diken temizliği yapan yaklaşık 30 işçi, sağanak ve şiddetli rüzgar başlayınca traktörün römorkuna binip, ilçe merkezine doğru yola çıktı. Kırık köyü mevkisindeki Işığan Deresi yakınlarında, şiddetli rüzgar nedeniyle yol kenarındaki kayın ağacı, römorkun üzerine düştü. Kazada, Birgül Çelik (34), Nazım Kara (43), Erkan Çakır (23), Hale Çelik (17), Sedat Yalçın (13) ve Adalet Altay (40), olay yerinde hayatını kaybetti. AA

<p>Türkiye, CHP'li belediyelerdeki çöp rezaletini konuşuyor. Nuh Albayrak, Maltepe'deki çöp toplama

CHP'de 'çöp' krizi ve Bülent Tezcan'ın 'Maltepe' yalanı

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik