• $7,478
  • €9,0398
  • 441.765
  • 1556.77
01 Aralık 2020 Salı 09:48 | Son Güncelleme:

Düğün salonları kapatıldı mı? Düğün ve nikahlar nasıl yapılacak, kaç kişi alınacak?

Düğün salonları kapatıldı mı"  Düğün ve nikahlar nasıl yapılacak, kaç kişi alınacak"

Düğün salonları ve nikahlar ile ilgili son dakika gelişmeleri yakın takibe alındı. Koronavirüsle mücadele kapsamında Başkan Erdoğan liderliğinde toplanan Kabine Toplantısı sonrası yeni kararlar alındı. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan yeni kararları açıkladı. Peki, Düğün salonları kapatıldı mı? Düğünler iptal mi edildi?

Düğün salonları ve nikahlar ile ilgili son dakika gelişmeleri yakın takibe alındı. Koronavirüsle mücadele kapsamında Başkan Erdoğan liderliğinde toplanan Kabine Toplantısı sonrası yeni kararlar alındı. Toplantı sonrası yeni kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vaka sayısının 30 bine dayanmış olmasının herkesin çok daha dikkatli ve sabırlı davranması gerektiğini söyledi. Peki, Düğün salonları kapatıldı mı? Nikahlar nasıl olacak, kaç kişi alınacak?

DÜĞÜN SALONLARI VE NİKAHLAR İPTAL Mİ EDİLDİ, NASIL OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Cenaze namazları, yakınları dahil en fazla 30 kişiyle kılınacak, nikahlar da bu sayıyı geçemeyecektir." dedi. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından önemli bölümler: 

"Anasınıfı ve benzeri eğitim kurumlarının faaliyetlerine ara verilecektir. Milletimizden salgının evlerde bulaşma oranının arttığını göz önünde bulundurarak, tehdit geçene kadar misafir kabulüne ara vermelerini özellikle rica ediyorum. Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya geleceği etkinlikler yapılamayacaktır. Cenaze namazları yakınları dahil en fazla 30 kişi ile kılınacak, nikahlar da yine bu sayıyı geçemeyecektir. Hamam, sauna, masaj salonu, yüzme havuzu, lunapark gibi yerler faaliyetlerine ara verecektir. Umumi Hıfzıssıhha Kurulları her alışveriş merkezi ve semt pazarı için aynı anda kabul edebilecekleri müşteri sayısını tek tek belirleyecektir. Ayrıca alışveriş merkezlerine girişte HES Kodu uygulamasına geçilecektir.

Kalabalık caddelere, meydanlara girebilecek kişi sayısı yine Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararıyla sınırlanabilecektir. Umumi Hıfzıssıhha Kurullarının belirleyeceği zorunlu hizmetler dışındaki kamu kuruluşlarının mesai saatleri 10.00 ile 16.00 arası olarak uygulanabilecektir. 50 kişiden fazla çalışanı olan iş yerlerinde iş yeri hekiminin gözetiminde mevcut iş sağlığı ve güvenliği uzmanı veya belirlenen bir personel tarafından salgın tedbirlerinin uygulaması sıkı bir şekilde denetlenecektir. Bu hususlarla ilgili detaylar İçişleri Bakanlığının yayınlayacağı genelgede yer alacak ve salı akşamından itibaren uygulanmaya başlanacak."

<p>Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin genel başkanlığına seçilen A

Türk dostu Armin Laschet kimdir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Muş'ta ''kar kaplanları'' yolları açmak için metrelerce karla mücadele ediyor

Hobi olarak başladı şimdi taleplere yetişemiyor