• $9,5852
  • €11,1868
  • 555.901
  • 1492.93
6 Ekim 2021 Çarşamba 18:31 | Son Güncelleme:

Diyarbakır'da, öğrencilerin üniformasız okula alınmaması iddialarına inceleme

Diyarbakır'da, öğrencilerin üniformasız okula alınmaması iddialarına inceleme
DHA

Diyarbakır'da, Yenişehir Şehitlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şevval İ. ve bazı öğrenciler üniformasız olduğu için sınıflara alınmadı. İddiaların devam etmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü müfettiş görevlendirerek inceleme başlattı.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde bir lisede öğrencilerin üniformasız okula alınmadığı yönündeki iddialar üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme başlattı.

Olay, Yenişehir ilçesi Fabrika Mahallesi'nde bulunan Yenişehir Şehitlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, geçen pazartesi sabahı İstiklal Marşı töreni bittikten sonra öğrenciler sınıflarına dağılacağı sırada okul müdürü, 'formalılar içeri, formasızlar dışarı' diye bağırdı. Bunun üzerine okulun öğrencilerinden Şevval İ. ve bazı öğrenciler, formasız oldukları için sınıflara alınmadı. İddialar üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü müfettiş görevlendirerek, inceleme başlattı. Bu kapsamda lise öğrencisi Şevval İ. ile diğer öğrencilerin bilgisine başvurulacağı belirtildi.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri