• $7,4042
  • €8,9336
  • 436.065
  • 1476.97
08 Ocak 2021 Cuma 12:03 | Son Güncelleme:

Diyarbakır annelerinden Selahattin Demirtaş'ın annesine: “Madem çocukların kıymetli, Nurettin Demirtaş'ı neden PKK'dan istemiyorsun?”

Diyarbakır annelerinden Selahattin Demirtaş'ın annesine: “Madem çocukların kıymetli, Nurettin Demirtaş'ı neden PKK'dan istemiyorsun"”

Diyarbakır annelerinden biri, “oğlunun hapisten çıktıktan sonra çok kıymetli olacağını, çünkü arkasında Avrupa'nın bulunduğunu” söyleyen Selahattin Demirtaş'ın annesine tepki gösterdi. Şiyar kod adlı Nurettin Demirtaş'ın terör örgütü PKK içerisinde faaliyet gösterdiğini hatırlatan Diyarbakır annesi, “Madem senin çocukların çok kıymetli, neden Nurettin Demirtaş'ı PKK'dan istemiyorsun?” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP İl Başkanlığı binası önünde evlat nöbetlerini sürdüren Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Sayıları 185’e yükselen Diyarbakır annelerinden birinin Selahattin Demirtaş’ın annesine yönelttiği soru dikkat çekti.

Tepkisini dile getiren bir anne şunları söyledi:

“Selahattin Demirtaş’ın annesi ‘Benim oğlum kendi hakkını aradığı için içeride’ diyor. ‘Oğlum içeriden çıktıktan sonra daha kıymetli olacak, çünkü Avrupa arkasında’ diyor. Madem o da bir annedir, niye Nurettin Demirtaş’ı dağdan istemiyor, PKK’dan istemiyor? O da anne, ben de anneyim.”

Şiyar kod adlı Nurettin Demirtaş

Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014’te yaşanan olaylarla ilgili yargılanacak olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Nurettin Demirtaş, terör örgütü PKK’nın sözde eğitim ve istihbaratından sorumlu pozisyonunda bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesi’nde kırmızı kategoride yer alan Şiyar kod adlı Nurettin Demirtaş’ın çeşitli suçlardan toplam 4 aranma kaydı bulunuyor.


Haberin Özeti

Diyarbakır annelerinden biri, İçişleri Bakanı Soylu'nun ziyaretinde kameralar karşısına geçerek Selahattin Demirtaş'ın annesine önemli bir soru yöneltti.
• "Selahattin Demirtaş'ın annesi ‘Benim oğlum kendi hakkını aradığı için içeride' diyor. ‘Oğlum içeriden çıktıktan sonra daha kıymetli olacak, çünkü Avrupa arkasında' diyor."
• "Madem o da bir annedir, niye Nurettin Demirtaş'ı dağdan istemiyor, PKK'dan istemiyor? O da anne, ben de anneyim."
<h3>Başkan Erdoğan’dan CHP’ye erken seçim yanıtı</h3><p>“2023’E KADAR BEK

27 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Define için 45 metre tünel kazmışlar! Suç üstü yakalandılar

Başkan Erdoğan, AK Parti'nin Erzurum Olağan Kongresi'ne canlı bağlantı ile katıldı