• $8,6695
  • €10,1617
  • 489.64
  • 1393.02
29 Ağustos 2021 Pazar 17:34 | Son Güncelleme:

Dışişleri Bakanlığı'ndan taziye... Yemen'de askeri üsteki saldırı "menfur" olarak nitelendi

Dışişleri Bakanlığı'ndan taziye... Yemen'de askeri üsteki saldırı "menfur" olarak nitelendi
DHA

Dışişleri Bakanlığından Yemen'e "Menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, dost ve kardeş Yemen halkı ve hükümetine de başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz" sözleriyle taziye dilekleri sunuldu.

Dışişleri Bakanlığı, Yemen'in Lahj vilayetinde, Arap Koalisyonu kontrolündeki El Anad askeri üssüne düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı.

DHA'nın haberine göre, Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Yemen'in Lahj vilayetinde, Arap Koalisyonu kontrolündeki El Anad askeri üssüne bugün silahlı insansız hava aracı (SİHA) ve balistik füzelerle gerçekleştirilen ve çok sayıda askerin ölümüne ve yaralanmasına neden olan saldırı büyük üzüntüyle öğrenilmiştir. Menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, dost ve kardeş Yemen halkı ve hükümetine de başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz" denildi.

Açıklamada ayrıca, "Yemen'de yaklaşık yedi yıldır devam eden iç savaşın ancak barışçıl yollarla çözüme kavuşturulabileceğinin, çatışmaların devamının kardeş Yemen halkının karşı karşıya bulunduğu insani krizi daha da derinleştirmek dışında bir sonuç getirmediğinin artık tüm taraflarca idrak edilmesi lazımdır. Bu çerçevede, ülke genelinde bir an önce kapsamlı ateşkes ilan edilerek, KİK girişimi, Ulusal Diyalog Konferansı kararları ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararları temelinde siyasi çözüme odaklanılması gerektiğine inanıyoruz" ifadelerine yer verildi.

<p>Birleşmiş Milletler 76'ıncı Genel Kurulu Zirvesi'ne katılmak için ABD'ye giden Başkan Recep Tayyi

Erdoğan ABD'de Türklere seslendi

Düzce'de üretilen elektrikli motosiklet ve bisikletler dünya yollarında

Sivas'ta, Hititler dönemine ait ''apartmanlar'' keşfedilmeyi bekliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye montajları tamamlanma aşamasına geldi