• $7,8382
  • €9,2928
  • 485.162
  • 1211.58
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Şubat 2020 Cuma 12:59 | Son Güncelleme:

Dışişleri Bakanlığı: Sığınmacı ve göçmenlerin Batı'ya hareketi sürdürülebilir

Dışişleri Bakanlığı: Sığınmacı ve göçmenlerin Batı'ya hareketi sürdürülebilir

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki bazı sığınmacı ve göçmenlerin Batı'ya hareketinin İdlib'deki durumun kötüleşmesi halinde sürebileceğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'deki sığınmacı ve göçmenlerin batıya doğru yönelmesiyle ilgili biz açıklama yayımladı.

Bakanlığın resmî internet sitesi üzerinden yayımlanan açıklamada, "İdlib'de yaşanan ve yüzbinlerce insanın yerlerinden edilmesine neden olan son gelişmeler, ülkemiz üzerindeki mevcut göç baskısını daha da artırmıştır." denildi.

Bu gelişmelerin, Türk halkı ve dünya kamuoyu tarafından takip edildiği, öte yandan Türkiye'deki sığınmacılar ve göçmenleri de derinden etkilediği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Nitekim gelişmelerden endişeye kapılan ülkemizdeki bazı sığınmacı ve göçmenler Batı sınırlarımıza doğru hareketlenmeye başlamışlardır. Durumun kötüleşmesi halinde bu risk artarak devam edecektir.

Dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkemizin mülteciler ve sığınmacılara yönelik politikasında bir değişiklik yoktur."

<p>Azerbaycan ordusunun topraklarını Ermenistan işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonların sü

Azerbaycan, Gubadlı'daki işgalci Ermenistan birliklerini top atışıyla imha etti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Brezilya'dan gelen bir gemide 220 kilogram kokain ele geçirildi

A101 22 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğunda neler var?