• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
24 Ağustos 2021 Salı 18:28 | Son Güncelleme:

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Muhalefetin düştüğü duruma üzülüyorum

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Muhalefetin düştüğü duruma üzülüyorum

Bakan Çavuşoğlu, CHP'nin ‘göçmen merkezi' yalanıyla ilgili, “Muhalefet bu duruma düşmemeli” dedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Uruguay Dışişleri Bakanı Francisco Bustillo ile ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, burada İngiliz medyasında yer alan 'Türkiye göç merkezi' iddiası hakkında açıklamalarda bulundu.

ÜZERİNE ATLADILAR

Çavuşoğlu, "Hemen Amerikan Büyükelçiliği bunu yalanladı. Biz de tabii yalanladık. Son derece gerçek dışı yalan bir haberdi. O gün gördük ki bugün İngiltere ile ilgili haberin üzerine atlayanlar hemen aynı şekilde kendi ülkesine, hükümetimize, ülkemize neticede saldırmaya başladı" değerlendirmesinde bulundu. Çavuşoğlu "Gerçekten ben buna çok üzüldüm. Neden üzüldüm? Yani Türkiye Cumhuriyeti'nin muhalefeti bu duruma düşmemeli. Yalan, gerçek olmayan bir haber üzerine, onun üzerine atlayıp bu kadar yanlış içine düşmemeli. Bu kadar gerçekten rencide edici bir durum olmamalı. Şimdi bu haberin doğru olup olmadığını muhalefet teyit edebilir mi? Çok kolayca teyit edebilir. Bu partilere baktığımız zaman geçmişte bakanlığımızda değişik düzeylerde görev yapmış insanlar var bu partilerin içerisinde" dedi.

Çavuşoğlu, Uruguaylı mevkidaşı Bustillo ile basın açıklaması yaptı.

BU HATA BBC GİBİ KÖKLÜ BİR KURUMA YAKIŞMADI

Çavuşoğlu, "Bu haber, gerçekten tamamen gerçek dışıdır. Zaten haberin içeriğine baktığınız zaman haberde bahsedilen sözler, Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı tarafından hiçbir şekilde söylenmemiş sözler. Daha sonra BBC, bu hatasını anladı. Hatalı haberden dolayı da özür diledi. Bu bir erdemdir, hata yapmış olabilir. BBC gibi bir köklü kuruluşa yakışmadı" dedi.

  • dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu
  • göçmen
  • muhalefet
<p>Isparta Şehir Hastanesi'nde görevli Dr. Baki Ünlü, hasta yakını O.M. tarafından darbedildi. Dokto

Acil servis doktoruna yumruklu saldırı

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporlar tesisinin açılışını yaptı

Galatasaray Kulübünde yeni kurulan kadın futbol takımı tanıtıldı

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi