• $7,5777
  • €9,0245
  • 411.515
  • 1537.35
31 Ağustos 2012 Cuma 04:34 | Son Güncelleme:

Dikkat F.Bahçe Bu deplasman tehlikeli

Dikkat F.Bahçe Bu deplasman tehlikeli

F.Bahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde Kıbrıs Rum Kesimi ekibi Limassol'la eşleşmesi akıllara geçen yıl Galatasaray Bayan Voleybol Takımı ve 2 yıl önce Karşıyaka basketbol takımının yaşadığı olayları getirdi.

NTV Lefkoşa Temsilcisi Selim Sayarı, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi C Grubu'ndaki rakibi AEL Limassol'u değerlendirdi ve güvenlik konusunda uyarılarda bulundu.

Sayarı, "Fenerbahçe maçı kuşkusuz çok tehlikeli bir maç olacak, 2 yıl önce Karşıyaka basketbol takımının maçında çıkan olaylara baktığımız zaman, Fenerbahçe gibi büyük bir takımın Kıbrıs Türk kesiminden de destekçilerinin maça gitmek isteyeceğini hesaba katarsak olay çıkmaması bir mucize olur" dedi.

Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin yaşanabilecek olaylara karşı önlem alma konusunda duyarsız olduğunu belirten Sayarı, Kıbrıs Rum kesiminin olağanüstü önlemler alması gerektiğini ve hatta gerekirse Avrupa Birliği'nden yardım alması gerektiğini ifade etti.

Öte yandan Karşıyaka'nın başına gelen olayın benzerini geçen yıl Galatasaray Bayan Voleybol Takımı yaşamıştı. CEV CUP'ta son 16'ya kalma mücadelesinde Limassol'la deplasmanda rövanş mücadelesine çıkan sarı kırmızılılar çirkin saldırılara maruz kalmıştı. Maçın ilk setinin ortalarından itibaren sahaya yabancı madde yağdıran Rum taraftarlar mücadelenin son bölümünde taşkınlıklarını daha da artırmış, Apollon Limassollu bir taraftar sahaya girerken güvenlik güçleri biber gazı kullanarak tribünleri boşaltmıştı.

<p>Bingöl'den kalkan ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan 11 as

Helikopter kazasındaki 11 şehidin naaşı Elazığ'a getirildi

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Bağdat'ta

Türk Kızılay Irak Delegasyonuna ait fırında üretilen ekmekleri mültecilere dağıttı

'Arinna'nın Güneş Tanrıçası' heykelciği kaçakçılardan kurtarıldı