• $7,6344
  • €9,0759
  • 415.158
  • 1543.36
29 Ağustos 2012 Çarşamba 08:13 | Son Güncelleme:

Devlet Mezarlığı'nı ziyaret ettiler

Devlet Mezarlığı'nı ziyaret ettiler

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, kuvvet komutanları 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Devlet Mezarlığı'nı ziyaret etti.

Orgeneral Özel ile beraberindekiler, tören yolundan ilerleyerek Devlet Mezarlığı'nda milli mücadelede görev almış komutanların isimlerinin yazılı olduğu Anısal Duvar'a çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, daha sonra Devlet Mezarlığı Şeref Defteri'ne şunları yazdı:

''Değerli Devlet Büyüklerimiz, İstiklal Savaşı'nın kahraman komutanları ve aziz şehitlerimiz.

Sizler, her karışının diyeti kanla ödenen kutsal vatan toprağını paha biçilmez kılan ve aynı zamanda millet olarak var oluşumuzun, birlik ve beraberliğimizin, vatan ve bayrak sevgimizin sembolleşen abidelerisiniz.

Bu bilinç ve yüksek ruhla hareket eden Silahlı Kuvvetlerimiz, tarihten gelen sorumluluk duygusu, gerektiğinde canını feda etmekten çekinmeyen eğitimli personeli ve modern yapısıyla daha güçlü bir Türkiye için yüce milletimizin hizmetinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Silahlı Kuvvetlerimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de sizlerden devraldığı kutsal emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, asil milletimizin birlik ve beraberliğini korumaya ve şanlı al bayrağımızı yurt içinde, yurt dışında görev aldığı her yerde gururla dalgalandırmaya devam edecektir.

Sizler, Türk milletinin gönlünde ve hafızasında müstesna yerini almış aziz hatıralarımızla daima saygı ve övgüyle anılacaksınız.

Huzur içinde yatın. Ruhlarınız şad olsun.'' AA

<p>Cumhurbakanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye - ABD ilişkilerine dair açıklamalarda bulundu. Kal

'NATO savunma sistemine entegre edilmeyecek'

Tarihin sıfır noktası: Göbeklitepe dikkatleri üzerine çekmeyi sürdürüyor

Taşınabilir karavan tipi yayla evlere ilgi arttı!

Elektrikli traktör haziran ayında seri üretime başlıyor