• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Ocak 2020 Cumartesi 14:21 | Son Güncelleme:

Bakan Selçuk: Bazı küçük çatlaklar dışında hiçbir okulda problem yok

Bakan Selçuk: Bazı küçük çatlaklar dışında hiçbir okulda problem yok

Elazığ'da merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bölgedeki okulların son durumuna ilişkin bilgileri paylaştı. Bakan Selçuk; "Bazı küçük çatlaklar dışında hiçbir okulda problem yok" dedi.

Bölgede incelemelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk deprem bölgesindeki okulların son durumuna ilişkin bilgileri aktardı;

Bakan Selçuk şunları söyledi;

"Çocuklarımızın rehabilitasyonu, korkularının yenilmesi için büyük bir ekiple buradayız. Çalışmalarımızı öğretmen ve psikologlarımızla sürdürüyor. Bugün yapılması gerekenler konusunda değerlendirmelerde bulunacağız. Her bir okulumuzu tek tek incelemeye aldık. Okullarımızın tamamında ciddi bir problem yok. Okullarımızı halkımıza açtık. İmkanlar oluşturduk. Barınma ihtiyacını gidermesi söz konusu. Öğretmenlerimizle beraber okullarımıznı deprem eğitimi ve riskin organizasyonu için bir değerlendirme çalışması yapılacak. Küçük bazı çatlakların olduğu okullar var her ihtimale ilişkin incelemelerimizi sürdürüyoruz."

<p>Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir v

İşgalci Ermenistan'dan savaş suçu.. Çocukları cephe hattına sürüyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi

Taze pasta nasıl anlaşılır?