• $8,059
  • €9,6736
  • 461.675
  • 1408.5
26 Haziran 2018 Salı 01:00 | Son Güncelleme:

Demokrasi bayramı 

Demokrasi bayramı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarihi zafere imza atması 81 ilde kutlandı. Büyük sevinç yaşayan AK Parti ve MHP’liler sabaha kadar ellerinde Türk bayraklarıyla meydanları inletti, konvoylar yaparak demokrasi şöleni yaşattı.

Demokrasi şöleni tüm Türkiye’yi sardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilerek yeni sistemin Başkanı olması büyük heyecan yarattı. İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere 81 ilde ikinci bayram yaşandı. İlk sonuçların gelmeye başladığı andan itibaren Sarıyer’de Huber Köşkü’nün bulunduğu Tarabya Caddesi’nde toplanmaya başlayan vatandaşlar, ellerinde bayrak ve flamalarla kutlamalar yaptı, çalınan marşlar ve seçim şarkılarına eşlik etti. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde de bayram havası vardı. Caddeden araçlarıyla geçen birçok vatandaş da klakson çalarak Erdoğan ve “Cumhur İttifakı”nın resmi olmayan seçim sonuçlarını kutladı. Şölenin bir başka adresi ise Erdoğan’ın konutu Kısıklı’daydı. Binlerce kişi, ellerinde Türk bayrağı, AK Parti ile MHP bayrakları ve meşaleler eşliğinde kutlama yaptı. 

Sabaha kadar şölen 

81 ilde büyük coşkuya dönüşen kutlamalar sabaha kadar sürdü. Başkent ve İzmir’de de kutlamalar sabaha kadar sürdü. 

5 bin kişilik pilav da gitti

AK Parti, Çanakkale’de birinci parti oldu. Gün boyu devam eden kutlamaların ardından AK Parti İl Başkanlığı Cumhuriyet Meydanı’nda 5 bin kişiye pilav ikramında bulundu. Meydanda konuşan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, “Bayram yeni geçmişti ama halkımız bize yeni bir bayram yaşattı” dedi. 

Katar’dan zafer takı

Katar’da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’In seçim zaferini kutlamak için tatlı dağıtıldı. Çarşıya gelen Türkler de ellerindeki Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resimleriyle slogan attı. Katar’ın başkenti Doha’daki Sheraton otelin ön yüzüne Erdoğan’ın fotoğrafı ve Türk bayrağı yansıtıldı.

Afrin de ayakta Azez de 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim başarısı, Suriye’nin kuzeyinde terörden arındırılan bölgelerde kutlandı.Terör örgütü YPG/PKK’dan temizlediği Afrin'de, mahalle sakinleriyle ÖSO mensupları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim başarısını 
kutlamak için araçlarıyla ilçede tur attı.  Afrin’in doğusundaki Dok Kebir Köyü'ndeki kutlamalarda, köylülerle ÖSO mensupları evlere Türk bayrağı asıp, köy meydanında halay çekti. Afrin’de de Türk bayraklı konvoylar büyük zaferi kutladı. 

<p>Belarus'ta askeri darbe planladığı iddia edilen kişilerin videosu ortaya çıktı. Belarus'ta gizli

Belarus'ta gizli kamera ile kayda alındı: 1 numaralı görevin onu ortadan kaldırmak

ABD'de araç çalan hırsız, polis tarafından vuruldu

Ankara semalarındaki flamingoların görsel şöleni ilgi çekiyor

İstanbul'da gece çamur yağdı, vatandaşlar soluğu oto yıkamacılarda aldı