• $7,406
  • €9,0082
  • 419.595
  • 1444.53
30 Temmuz 2014 Çarşamba 12:53 | Son Güncelleme:

Dehşet saçan adamlar!

Dehşet saçan adamlar!

Sultanbeyli’de geçtiğimiz günlerde boşandığı eşinin ailesinin yaşadığı eve molotof atan zanlı, bu kez de anlaştığı iki kişiye evi yaktırmak istedi. Tekirdağ'da eşini bıçakla rehin alan koca serbest bırakıldı.

İstanbul Sultanbeyli’de boşandığı eşi S. Batumak’ın ailesinin yaşadığı eve molotof atan zanlı, bu kez de benzinle evi yakmaya çalıştı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Eski eşiyle görüşme isteğine olumsuz yanıt alan Mehmet E.’nin Batumak ailesinin oğullarından birini silahla vurduğu, diğerini ise döverek hastanelik ettiği iddia edilmişti. Hızını alamayan zanlı, geçtiğimiz günlerde de ailenin evine molotof atıp yakmaya çalışmıştı. Olayla ilgili polisin başlattığı soruşturma sürerken zanlı eski eşi ve ailesinin peşini bırakmadı. Zanlı Mehmet E., anlaştığı iki kişiye evi yaktırmak istedi. Evin önüne benzin döküp ateşe veren yüzleri maskeli zanlılar, ardından kayıplara karıştı. O anlar güvenlik kamerasına da saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, ailenin evinin önüne gelen zanlıların, kapının girişine benzin döktükleri görülüyor. Ardından benzini ateşe veren zanlılar, kaçarak uzaklaşıyor.

S. Batumak’ın kardeşi Murat Batumak, sabah saat 05.00 sıralarında evin önüne gelen iki kişinin benzin döküp ateşe verdiklerini belirterek, “Daha önce de yakmaya çalıştılar. Evi yakma sebebi olarak kız kardeşimin kocası dediler. Kanunlar ceza vermediği için sürekli üstümüze geliyor. Molotof atanlara ağır cezalar olmasını istiyoruz” dedi.

Bir mahalle sakini ise, “Biz mahalleli olarak uyuyamıyoruz, tedirginiz. Adamlar her sabah burada nöbet bekliyor. Ben de geçen gün gördüm. Molotof kokteyli ile geldi, mahalleye atamadı, çekti gitti” dedi.

S. Batumak’ın babası Ramazan Batumak ise eski damadının kendilerini tehdit ettiğini belirterek, “Bugün polisler geldi, ‘karakola gelir misin’ dediler. Ben de ‘gelmiyorum, hiçbir şey yapmıyorsunuz’ dedim. Burası benim evim. Savcı bana ‘onları getir’ demiyor, dese yakalayıp getireceğim. Zaten adam bana ‘senin aileni bitireceğim’ dedi. Durmadan tehdit savuruyor” diye konuştu.

ÖLDÜRMEDİ, SERBEST!

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde ayrı yaşadığı ve boşanma davaları süren eşi Cahide H.'yi sokak ortasında elindeki bıçakla rehin alan Bülent H., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ramazan Bayramı'nın ilk gününde aralarındaki şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davaları süren Bülent H. ile eşi Cahide H., Omurtak Caddesi'nde karşılaşmış, çıkan tartışmanın ardından çevredekilerin ihbarıyla gelen polis ekiplerine karşı eşini bıçakla rehin almıştı. Polisin ikna etmesi sonucu bıçağını bırakarak teslim olan Bülent H. ve eşi Cahide H., ifadeleri alınmak üzere Polis Merkezi'ne götürüldü.

İfadesinin ardından Cahide H. serbest bırakırken, şikayetçi olduğu eşi Bülent H., gözaltına alındı. Bülent H., ifadesinde ayrı yaşadığı eşinin annesinin evine de gitmediğini öğrendiği için sinirlendiğini ve zarar verme amacında olmadığını savundu. Emniyet'teki işlemlerinin ardından dün akşam Çorlu Adliyesi'ne sevk edilen Bülent H., savcılık sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.  Savcılık ve polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor. İHA/DHA

<p><span>Gaziantep'in meşhur lezzeti küşleme kebabı hem görünümü hem de tadıyla görenlerin iştahını

Gaziantep'in meşhur küşleme kebabı tarifi

Ünlü belgeselci dünyayı böyle kandırdı! Her şey sosyal medyada ortaya çıktı

İstanbul'da 14 adreste PKK'ya yönelik operasyon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamı ve siyasi kariyeri