• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
30 Eylül 2014 Salı 01:45 | Son Güncelleme:

Darbe savcısının ‘ateşli‘ koleksiyonu

Darbe savcısının ‘ateşli‘ koleksiyonu

17 Aralık soruşturmasını yürüten Celal Kara’nın 4 yılda 25 tabanca ve tüfek aldığı ortaya çıktı. 14’ünü satan Kara’nın üzerine kayıtlı Glock marka suikast silahı da var. İşte cephaneliğin envanteri.

GEÇEN yıl hükümete karşı düzenlenen darbe girişiminin fitilini ateşleyen savcının evi cephanelik gibi… 17 Aralık soruşturmasını yürüten Celal Kara’nın, 2010-2014 yılları arasında değişik çaplarda 25 adet tabanca ve tüfek aldığı ortaya çıktı. Bu silahların 14’ünü çeşitli kişilere satan Savcı Kara’nın üzerine kayıtlı bir tüfek, bir otomatik tüfek, 9 tane de tabanca bulunuyor. Kara’nın hem üzerine kayıtlı olan hem de devrettiği silahlar arasında 3 adet Glock marka tabancanın olması dikkati çekti. ‘Suikast silahı’ olarak bilinen Glock, X-Ray cihazlarında zor tespit ediliyor. 

OTOMATİK TÜFEK BİLE VAR

17 Aralık kumpasının ardından Afyon’a düz savcı olarak atanan Celal Kara’nın üzerine kayıtlı bulunan silahlar şunlar: - İki adet 9 milimetrelik Sig Sauer. -Bir adet 9 milimetrelik Walther. - Bir adet 45 kalibrelik Colt. - Bir adet Glock. - Bir adet 22 kalibrelik Bersa. - Bir adet 22 kalibrelik Beretta. - Bir adet 38 kalibrelik Smith Wesson. - Bir adet 45 kalibrelik Llama. - Bir adet Ceska av tüfeği. -  Bir adet 12 kalibrelik Huğsan otomatik tüfek. 

Colt, Browing, Sig Sauer, Ruger

SAVCI Celal Kara’nın devrettiği silahlar ise şunlar: İki adet Beretta tabanca. iki adet Glock tabanca.  Bir adet Ruger tabanca. Bir adet Sig Sauer tabanca.  Bir adet Walther tabanca. Bir adet Browing tabanca. Bir adet Smith Wesson tabanca. Bir adet Colt tabanca. Bir adet Parabellum tabanca. Bir adet HS-2000 tabanca. İki adet Safir yarı otomatik yivsiz tüfek.

<p>Fransa'da tepkilere neden olan, güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güve

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yerli corona virüs aşısının geliştirildiği laboratuvar görüntülendi

Bakanı Karaismailoğlu, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Töreni'ne katıldı