• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
24 Haziran 2020 Çarşamba 13:42 | Son Güncelleme:

D. Akdeniz'de oyun kurucu artık Türkiye! "Libya'da tarih yazıyoruz"

D. Akdeniz'de oyun kurucu artık Türkiye! "Libya'da tarih yazıyoruz"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin Libya'nın özgürlüğüne kavuşmasında önemli bir rol oynadığının altını çizerek "Libya'da tarih yazıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi açılış ve temel atma törenine katıldı.

Oktay açılışta yaptığı konuşmasında, Libya'da meşru hükümetin kararlı duruşu ve Türkiye'nin önemli rolü ile oynanmaya çalışılan oyunların bozulduğunu açıkladı.

Türkiye'nin Libya'nın arkasında olduğunu vurgulayan Oktay, "Libya’nın tamamında barış, huzur ve adalet tesis edilene dek Libyalı kardeşlerimizi en güçlü şekilde destekleyeceğiz." dedi.

TÜRKİYE ARTIK OYUN KURUCU

Türkiye'nin Libya'daki ve Doğu Akdeniz'deki varlığına dikkat çeken Oktay, "Doğu Akdeniz'de bizi ana karaya hapsetmeye yönelik çizilen haritaları yırtıp atıyor, Libya'da tarih yazıyoruz. Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin kararlı duruşu ve ülkemizin destekleriyle oynanmaya çalışılan oyunlar, tuzaklar bozulmuştur." dedi.

Libya'da Türkiye'nin rolünü kıskanları işaret eden Oktay, bugüne kadar Libya'nın meşru haklarına karşı sessiz kalındığını ancak Türkiye'nin desteği ile şehirlerin darbecilerin elinden alınması ile seslerinin çıkmaya başladığını söyledi.

LİBYA BARIŞIN SAĞLANMASI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay konuşmasında darbecilerin emellerini ulaşamayacağını ve Libya'da barışın geleceğini belirleyecek faktörün, uluslararası hukukun meşru çizgisinin olacağını belirtti.

<p>Peki, reform paketlerinde gelinen son durum ne? Hukuk ve  ekonomide hangi başlıkları konuşacağız?

Reform paketlerinde son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Brüksel'de NATO Genel Sekreteri ile görüştü

Kafese giren adam ayıya yem oldu