• $7,2593
  • €8,8851
  • 414.799
  • 1488.21
25 Mart 2018 Pazar 17:06 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tel Rıfat'ı kontrol altına alıp, harekatı hedefine ulaştıracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tel Rıfat'ı kontrol altına alıp, harekatı hedefine ulaştıracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon 6. Olağan İL Kongresinde açıklamalarda bulundu. Tel Rıfat için operasyon mesajı veren Erdoğan, "Tel Rıfat'ı kontrol altına alıp harekatı hedefine ulaştıracağız" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

15 sene önce yola AK Parti olarak çıktığımızda Türkiye neydi ne oldu? Karadeniz sahil yolunu tamamladık. Dağları deldik Ferhat Şirin'e ulaştı. Çünkü biz milletimize sevdalıyız. Milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartacağız. İktidara geldiğimizde milli gelir 3400 dolardı şimdi 11 bin doların üstüne çıktık. İnşallah uçağımızı da yapacağız.

"AFRİN İLE YETİNMEYECEĞİZ DEDİK..."

Afrin ile yetinmeyeceğiz dedik. PKK'lılar Sincar'a kaçtı oraya da gideceğiz. Bizim derdimiz teröristler. Biz işgal devleti değiliz. Bizim geçmişimizde işgal yok, adalet var. Tarihimizde zalimlerle beraber olmak yok, Afrin'de de bunu yapıyoruz.

Bu millet onurlu, gururlu bir millet. Mehmedimiz Afrin'de çocukları okşuyor. Onlar bombalarla her yeri yıktılar. Onlar yıkmaya biz ise yapmaya geldik.

Dilimize, dinimize el uzatanın elini kopartacağız.

"VARNA'DA KENDİLERİNE GÖSTERECEĞİM"

Batılı bize akıl vermeye çalışıyor, o aklı kendinize saklayın. Hepsinin video kayıtları var. Yarın zaten Varna'da bir araya geleceğiz, hazırlıkları yaptım, kendilerine göstereceğim. Dimdik ayakta duracağız, taviz vermeyeceğiz. Mazlumun ahı yerde kalmayacak.

ERDOĞAN'IN KONGRE SALONUNDAKİ AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI:

Böyle bir portreyi hazırlamış olmanız beni çok ama çok duygulandırdı. Rabbimden her ikisine de rahmet diliyorum. Tüm kardeşlerimin annelerine babalarına rahmet diliyorum. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.
 
Dışarıda bir bu kadar sağolsun katılım vardı. Onlarla da dertleştik ve Rabbime hamdediyorum, ya Rab, bizi bu şekilde birleştirdiğin gibi inşallah bundan sonra da bu yolculuğumuzda birlik, beraberlik içinde bizim büyük Türkiye idealine yürümemizi de daim kıl. Güçlü desteği için Trabzon'a bir kez daha teşekkür ediyorum.
 
"TRABZON, KARADENİZ GİBİ COŞMAZSA BİZİM KİMSEYE DİYECEK BİR SÖZÜMÜZ KALMAZ"
 
2019'da üç seçim yaşayacağız. Yerel, muhtarlık seçimi, parlamento ve Cumhurbaşkanı. Bu üç seçimde de biz çok büyük gayret ortaya koymamız lazım ki hesapları alt üst edelim. Buna hazır olmamız lazım. Trabzon'dan çok daha büyük bir destek bekliyorum. Trabzon, Türkiye'de de bir Trabzon var. İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de var. Her yere dağılmış. Sandıkları evelallah patlatacak. Trabzon en önde olacak ki, diğerlerini de çekip getirsin. Trabzon 2019'da Karadeniz gibi coşmazsa bizim kimseye diyecek bir sözümüz kalmaz.
 
2019'a kadar kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız?
 
"MUHSİN YAZICIOĞLU VATAN VE MİLLET AŞIĞI BİR DAVA ADAMIYDI"
 

Bugün 25 Mart, 9 yıl önce bugün Türkiye çok büyük bir yürek acısı yaşadı. BBP kurucusu ve genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimizi bir kez daha rahmetle, hasretle yadediyorum. Kendisi yaşasaydı eminim ki 15 Temmuz ve sınır ötesi operasyonlarımız başta olmak üzere, son yıllarda attığımız tüm adımlarla bizimle birlikte omuz omuza mücadele ederdi.
 
Şu anda onun varisi olan arkadaşlarımız da bizimle beraber yürüyorlar. Sağolsunlar. Muhsin Yazıcıoğlu vatan ve millet aşığı bir dava adamıydı. Milliydi, yerliydi. Böyle bir insan hayatta olsaydı 15 Temmuz'da darbecilere karşı bizimle omuz omuza mücadele verirdi. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatımızdaki başarımızdan bizim kadar o da aynı heyecanı duyardı. Yokluğunu hissettiğiimiz rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu kardeşime bir kez daha Rabbimden rahmet niyaz ediyorum.

<p>'Aslında kendi tarihimize baktığımızda iki yüz yıldır aynı meseleyi konuştuğumuzu görüyoruz. Batı

Muasır medeniyet seviyesi ve Cherokee Kabilesi...

Vaka artışı yaşanan Samsun'da 'gizli ekip' tekrar görevde

2 bin 225 rakımdaki çığ tatbikatı nefes kesti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan'da