• $7,6382
  • €9,0934
  • 417.683
  • 1548.07
26 Mart 2018 Pazartesi 13:38 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Irak'tan bir yetkili Türkiye'ye gelecek yetersiz kalırlarsa gereğini yaparız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan'ın Varna şehrine hareketi öncesi basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Irak'tan bir yetkili Türkiye'ye gelecek, terör örgütü PKK/PYD konusunda yetersi kalırsa biz gereğini yaparız, Trump'ın "Münbiç'ten çıkmayız" yaklaşımı ise Trump'ın kendi tavrı değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-AB Zirvesi'ne katılmak üzere İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Bulgaristan'ın Varna şehrine hareketi öncesi açıklamalarda bulunuyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI:

Biraz sonra bakan arkadaşlarımla birlikte Varna'ya hareket edeceğiz. Juncker ve Tusk'un davetlerine icabetle gerçekleştiriyoruz. Borisov'ın en sahipliğinde yapacağımız toplantının hayırlı olması temennimizdir. Bu zirve Türkiye olarak AB ile kasım 2015'ten beri 5. kez bir araya gelmemizi sağlayacak. Ayrıca, dostumuz, komşumuz Bulgaristan'ı da yeniden ziyaret edecek olmaktan memnuniyet duyuyorum.

TAM ÜYELİK YOLCULUĞUMUZU SÜRDÜRÜYORUZ

AB ile köklü ilişkilerimiz var. İktidarımızda münasebetler hiç olmadığı kadar gelişti. Tam üyelik yolculuğu en önemli mesafeyi bizim dönemimizde aldı. Tıkanıklık yaşandığı dönemleri de beraber gördük. Fasıllar konusuna nasıl siyasi boyut kazandırıldığına da şahit olduk. Yolumuza döşenen mayınlara aldırmadan tam üyelik hedefiyle yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

AB'YE ÜYELİK STRATEJİK HEDEFİMİZ
 

AB'ye üyelik stratejik hedefimiz. Niyetini, ciğerini çok iyi bildiğimiz çevrelerin tam üyeliğe mani olmalarına izin vermeyeceğiz.

SORU-CEVAP

PKK'NIN SİNCAR'DAN ÇEKİLDİĞİ İDDİALARI

Dün akşam itibarıyla İrak merkezi yönetiminin Sincar'a yönelik operasyon girişimi olduğunu haberini aldım. Şu anda takipteyiz. Irak'tan bir yetkili bu konularla ilgili bugün Türkiye'ye gelecek.

ABD'nin "Münbiç'ten çıkmayız" yaklaşımı ise Trump'ın kendi tavrı değil

<p>Samsun'daki rezaletin ardından bir haber de Ankara'nın Mamak ilçesinden geldi. Bir kadın, tartışt

Eşini sokak ortasında dövdü

Edirne'de 4 metrekareye 1 kişi'' kuralı uygulanacak

Defineciler 120 yıllık tarihi evi talan etti

Ağrı'da dondurucu soğukların etkisini sürdürüyor