• $8,1094
  • €9,7701
  • 463.58
  • 1365.27
05 Aralık 2017 Salı 11:56 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütünün Suriye'deki unsurlarını imha edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütünün Suriye'deki unsurlarını imha edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Terör kurma girişimini elimiz kolumuz bağlı izleyecek değiliz diyen Erdoğan, "Bugüne kadar dost kabul ettiğimiz güçlerin personeline zarar vermeme hassasiyetiyle çok dikkatli hareket ettik. Ama erör örgütünün Suriye'deki unsurlarını imha edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Ana muhalefet liderinin grup kürsüsünden salladığı kağıtların yalan dolan olduğunu anlattık. Bu şahsın ipliğini pazara çıkardık. Buradan bir kez daha söylüyorum: Cumhurbaşkanının ve yakınının bu tür dolandırıcılıklarla asla işi yoktur. Ve yurt dışına gönderilmiş paraları kesinlikle söz konusu değil. Belge diye salladığı sahte olan kağıt parçalarında bu yönde hiçbir bilgi bulunmuyor. Şayet iddiasını ispat etseydi ben siyaseti bırakacaktım. Ortada böyle bir para gönderme işi olmadığına göre aynı tavrı kendisinden bekliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

Bu zat ağzından çıkandan öylesine habersiz ki... Meselea geçen haftaki grup konuşmasında uyuşturucu kullanımı ile ilgili önerge verdik, AK Partililer reddetti dedi. Halbuki bu önerge AK Partili vekillerin desteği ile kabul edilmiş ve araştırma komisyonunun kurulmasına karar verilmiştir. Bu zat şimdi de ABD'nin ülkemize karşı silah gibi kullandığı Zarrab davasıyla ilgili açıklamalar yapacakmış.

"AMERİKA'DAKİ DAVANIN HUKUKLA İLGİLİ OLMAYAN CANBAZA BAK CANBAZA DURUMUDUR"

Bu meseleyle ilgili birkaç hususu paylaşmak isterim. Amerika'daki davanın hukukla ilgili olmayan canbaza bak canbaza durumudur. Davada malzemenin temini görevi FETÖ'ye ve CHP'ye verildi. Kritik kademelerde söz sahibi olan eski yönetim kademesi bir grubun Trump'tan bambaşka bir politika izlediği görülüyor. Bizim muhatabımız Trump'tır. Bizi İran ile ticaretimiz nedeniyle yargılamaya kalkanların niyeti terör ordusunu izlemektir.

"BİR YOLSUKLUK DAVASI YOKTUR"

Esasen Amerika'nın İran'a yaptırımlarını en başta kendi şirketleri olmak üzere Batı'nın değişik şirketleri delmiştir. Bu konuda pek çok banka suçalamalarla karşılaşmış ve milyarlarca avro ödeme yapmıştır. Bu dava Amerikan iç siyasetindeki kavganın malzemesi. Bu fotoğraf bize şunu anlatıyor: Bir yolsuzluk davası yoktur, ABD'deki davanın özünde böyle bir iddia söz konusu değil, zaten olamaz.

"HALA 15 TEMMUZ FETÖ DARBESİNİ ANLAMADIN MI ABD?"

Nasıl 17-25 Aralık'ta yargı darbesi varsa Amerika'da da aynı amacı uluslararası alanda gerçekleştirilmek isteniyor. Bu da va 17-25 Aralık ve 15 Temmuz'un devamı olan FETÖ'nün sürecin tam göbeğinde olduğu bir darbe girişimidir. Amerika'ya sesleniyorum: Hala 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini anlamadınız mı?

"RAKKA'DAN KAÇIRILAN DEAŞ'LILAR MISIR'DA İSTİHDAM ETTİRİLECEK"

SDG'li sözcü, Suriye'de terör koridorunu korumak için neler yaptığını anlatmıştır. Türkiye'nin operasyonlarına engel olmak için silah gücünü teröristlere veren bir müttefikin müttefikliğini nasıl kabul edeceğiz. Bu sinsi oyunun gizlenecek bir tarafı kalmamıştır. Türkiye DEAŞ ile fiilen savaşan tek NATO ülkesidir. Buradan bir şeyi açıklıyorum: Rakka operasyonundaki DEAŞ militanlarının sürüleceği yer Mısır Sana Çölü.. Orada istihdam edilecekler. Görevlerinin yakından takip edeceğiz.

Özgür Suriye Ordusunu ABD ile birlikte kurduk. PYD ve YPG vardı... Hepsinin anası babası PKK vardı. Siz şimdi yeni bir manevrayla SDG'yi kurdunuz. Yeni bir aldatmaca...

 

<h3>'BEŞİKTAŞ'TA ABOUBAKAR OYNAMASI BEKLENİYOR. OĞUZHAN'IN YERİNE FORMA LJAJİC 11'DE ÇIKACAK'</h3><p

Sivasspor - Beşiktaş Maç Önü

EURO 2020 kupası Roma'da sergilendi

Devrilen tırın altında kalarak alev alan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

Aksaray'daki gizemli yer altı şehri ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor