• $ 6,8659
  • € 7,8053
  • 400.255
  • 119124
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
19 Temmuz 2015 Pazar 02:00 | Son Güncelleme:

Çöplükte yatıyordu pizza imparatoru oldu

Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz'in önce Kanada sonra ABD macerası örnek bir azmin hikayesi oldu. Günlerce sokakta, çöplükte aç yattıktan sonra girdiği pizza sektöründe 3 kez dünya şampiyonu olan Akdeniz, şimdi New York'in pizza imparatoru.

İşte azmin ve sabrın hikayesi… Diyarbakır Silvan’da doğan Hakkı Akdeniz, 1997’de Kanada'ya gitti, 4 sene üvey ağabeyinin yanında bir pizza dükkanında çalıştı. Burada zaman içinde Latin Amerikalı bir kadınla hayatını birleştiren Akdeniz bir erkek çocuğu sahibi olurken, ilerleyen yıllarda çocuğunu 10 yaşına kadar göremedi. Akdeniz oğlu 10 yaşına geldiğinde ABD Kanada arasındaki sınıra giderek tel örgüler ardında çocuğunu görebilme şansı buldu. Ailevi nedenlerden dolayı New York’a giden Akdeniz, evsiz, aç ve susuz kaldığı metropolde günlerce aç susuz kaldı, sokaklarda yaşadı ve birçok hayati tehlike atlattı. 

ÇÖP KAMYONUNA ATILDI 

Bir gün sabaha karşı, sokakta tanıştığı Senegalli evsiz siyahi arkadaşıyla üzeri kapalı büyük bir çöp konteynerinde uyurken, konteynıra atıldı ve öğütülmekten son anda hem kendi kurtuldu hem de arkadaşını kurtardı. Barınakta tanıştığı evsiz bir Türk kadının barınaktan çıkıp daha farklı bir hayata adım atmasına neden olduğunu belirten Akdeniz, evsiz kadının kendisini Manhattan'daki Sivaslı bir restoran sahibinin yanına gitmesini tavsiye ettiğini belirterek, "O da beni New Jersey'de başka bir restoran sahibi ile tanıştırarak, orada iş bulmamı sağladı" dedi. Bu sırada ABD'deki yarışmalarda akrobatik şekilde pizza hamuru açmada 3 defa dünya pizza şampiyonluğunu kazanmasıyla ünlenen Akdeniz, ardı ardına açtığı 7 pizza dükkanıyla New York’a adını altın harflerle yazdırdı.

Aç kalmasaydım başarıyı yakalayamazdım 

New York'un ünlü pizza imparatorunun sokakta aç ve evsiz kaldığı başarı hikayesi, medyanın da odağı oldu. Öyle ki şimdiden bu hikayesi belgeselleştirmek isteyenler bile var! Hayat hikayesi için, "Ben fakir olmasaydım, sokakta yatmasaydım bugünleri göremeyecektim" diyen Akdeniz, sokaktaki evsiz ve dilencilere her gün pizza dükkanlarından ücretsiz pizza gönderiyor. 

Şile Otoyolu'ndaki motosiklet kazası kameraya yansıdı

Şile Otoyolu'ndaki motosiklet kazası kameraya yansıdı

Uyarılar fayda etmedi; İstanbul'da minibüsler tıka basa doldu, kap

Uyarılar fayda etmedi; İstanbul'da minibüsler tıka basa doldu, kapılar kapanmadı

9 Temmuz günlük burç yorumları sizlerle! Aslan burcuna güzel habe

9 Temmuz günlük burç yorumları sizlerle! Aslan burcuna güzel haber

Genç fenomen Taha Duymaz zahter salatası için mutfakta!

Genç fenomen Taha Duymaz zahter salatası için mutfakta!