• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
28 Kasım 2020 Cumartesi 15:14 | Son Güncelleme:

Çin'den koronavirüsle ilgili bildiğinmiz her şeyi değişterecek iddia! "Koronavirüs ilk kez Hindistan'da ortaya çıktı"

Çin'den koronavirüsle ilgili bildiğinmiz her şeyi değişterecek iddia! "Koronavirüs ilk kez Hindistan'da ortaya çıktı"
DHA

Koronavirüs salgını tüm hızıyla dünyada yayılmaya devam ederken Çin'den çok çarpıcı bir iddia geldi. Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktığı bilinen koronavirüs ile ilgili Çinli akademisyen tüm doğruları yıkacak bir makale kaleme aldı. Çinli akademisyen koronavirüsün bilindiği gibi Vuhan'da değil Hindistan'da ortaya çıktığını savundu.

İngiltere'nin dünyaca ünlü Lancet tıp dergisinde bir makale kaleme alan Çinli akademisyenler, koronavirüsün (Covid-19) ilk ortaya çıktığı ülkenin Hindistan olduğunu iddia ederek," Virüs Vuhan'da değil, geçtiğimiz yaz Hindistan'da görüldü" dedi. 

DHA'da yer alan habere göre, İngiltere'nin prestijli tıp dergisi Lancet'ta SARS-CoV-2 virüsünün 'zoonotik geçişi başlıklı yazı kaleme alan Çinli akademisyenlerin iddiaları bilimadamlarının tepkilerine neden oldu.Çinli akademisyen, koronavirüsün (Covid-19) ilk ortaya çıktığı ülkenin Hindistan olduğunu iddia etti.Çinli akademisyenler, söz konusu makalede, Hindistan'ın 'kötü hijyen koşulları' ve 'daha az verimli' kamu sağlık sisteminin yanı sıra 'tropikal iklim' ve 'çok genç nüfusun' virüsün yayılmasına katkıda bulunan faktörler olduğunu öne sürdü. Hindistan'da Covid-19'un ilk 'insandan insana bulaşmasının' Temmuz ya da Ağustos ayında olduğu araştırmacılar tarafından tahmin edildiği ifade edildi.

BATILI BİLİMADAMLARINDAN ÇİNLİ AKADEMİSYENLERE TEPKİ

Çinli araştırmacıların bulguları, yaklaşımları 'doğası gereği önyargılı' olarak tanımlayan Glasgow Üniversitesi'nden Profesör David Robertson da dahil olmak üzere bazı batılı akademisyenler tarafından eleştirildi. İngiliz medyasına konuşan Robertson'ın "Yazarlar, Çin'de açıkça ortaya çıktığını ve virüsün orada yayıldığını gösteren kapsamlı epidemiyolojik verileri de görmezden geldi. Bu makale SARS-CoV-2 anlayışımıza hiçbir şey eklemiyor" dedi.

<p>Peki, Ankara  kulislerinde neler yaşanıyor? CHP’de neler yaşanıyor? Millet İttifakı dağılıy

Siyasette neler konuşuluyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Şuşa ziyaretinden kareler

Başkan Erdoğan, Milli Saraylar Resim Müzesi Açılış Programı'na katıldı