• $7,8352
  • €9,3005
  • 485.595
  • 1213.01
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
06 Şubat 2020 Perşembe 16:23 | Son Güncelleme:

Çin'de son durum nedir?

Çin'de son durum nedir"

Virüsün merkezi olduğu düşünülen Wuhan'da yaşayan Türkler Türkiye'ye getiriliyor. 17 ülkeye yayılan virüsle ilgili olarak kitlesel tahliye çalışmaları da başladı. Çin'de son durum nedir? diye merak edenler için yanıtı haberimizde..

Çin'de son durum nedir? sorusu hem Türkiye hem de tüm dünyanın gündemini meşgul ediyor. Dünya genelinde paniğe yol açan corona virüsü salgını devam ediyor. Çin'de ortaya çıkan corona salgını dünya genelinde büyük korkuya neden oluyor. Başka ülkelere de yayılan yeni tip koronovirüs nedeniyle hayatını kaybedenler her geçen gün artıyor. Çin'de son durum nedir, ölü sayısı kaç oldu? merak ediliyor. İşte yanıtı..

ÇİNDE ÖLÜ SAYISI 213'E YÜKSELDİ

Son 24 saatte 43 kişi daha hayatını kaybetti.
- 1982 yeni vaka tespit edildi.
- 102 binden fazla kişi müşahede altında. 

Çin'de koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 213'e yükseldi.

ÇİN'DE SON DURUM NEDİR?

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durum Komitesi, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve ülke geneline yayılan yeni tip koronavirüsü (2019-nVoC) salgınının küresel bir tehdit oluşturup oluşturmadığını değerlendirmek üzere İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde bugün yeniden toplanacak.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Çin'e yaptığı ziyaretin hemen ardından Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi'nde düzenlediği basın toplantısında, Komite'nin yeniden toplanacağını duyurdu.

Ghebreyesus, 6 bin 65 koronavirüsü vakasının teyit edildiğini, 170 kişinin de hayatını kaybettiğini bildirdi, salgının yayılma potansiyelinin çok yüksek olduğu uyarısında bulundu.

DSÖ Sağlık Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan da "Görev çok zor ama sorumluluk devasa. Endişeliyiz. Çok büyük bir hastalığımız var ama panzehirimiz yok." dedi.

Çin'de ortaya çıkan ve daha sonra başka ülkelere de yayılan yeni tip koronovirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 132'ye çıktı. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu Çarşamba günü yaptığı açıklamada, teyitli vaka sayısının ise 1459 artarak 5 bin 974'e çıktığını açıkladı.

THY'DEN ÇİN UÇUŞLARI İÇİN AÇIKLAMA

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, coronavirüs nedeniyle Çin uçuşları hakkında ilgili kurum ve kuruluşlarla gerekli değerlendirmelerin yapıldığını açıkladı.

Twitter'dan bir açıklama yapan Üstün, ''Türk Hava Yolları olarak Çin'de ortaya çıkan Corona Virüsü ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. İlgili kurum ve kuruluşlarla gerekli değerlendirmeleri yapıyoruz. Değerlendirmelere göre sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz'' dedi.

 

<p>Azerbaycan ordusunun topraklarını Ermenistan işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonların sü

Azerbaycan, Gubadlı'daki işgalci Ermenistan birliklerini top atışıyla imha etti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Brezilya'dan gelen bir gemide 220 kilogram kokain ele geçirildi

A101 22 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğunda neler var?