• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
12 Ekim 2021 Salı 18:09 | Son Güncelleme:

Çin, gelişmekte olan ülkeler için BM fonuna 233 milyon dolar katkı yapacak

Çin, gelişmekte olan ülkeler için BM fonuna 233 milyon dolar katkı yapacak
AA

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, gelişmekte olan ülkelerde biyolojik çeşitliliği desteklediğini belirterek, Birleşmiş Milletler fonuna 233 milyon dolar katkıda bulunacaklarını açıkladı.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, gelişmekte olan ülkelerde biyolojik çeşitliliğin korunması için oluşturulacak Birleşmiş Milletler (BM) fonuna 233 milyon dolar katkı yapacaklarını açıkladı.

AA'nın aktardığı habere göre, Çin haber ajansı Xinhua'nın haberine göre, Devlet Başkanı Şi, Yünnan eyaletinin Kunming kentinde düzenlenen BM Biyolojik Çeşitlilik Konferansında video konferans bağlantısıyla konuştu.

Çin'in inisiyatifi ile "Kunming Biyolojik Çeşitlilik Fonu" adıyla bir BM fonu kurulacağını açıklayan Şi, Pekin'in fona 1,5 milyar yuan (233 milyon dolar) katkı sağlayacağını belirtti.

Şi, fonun gelişmekte olan ülkelerde biyolojik çeşitliliğin korunmasını desteklemeyi amaçladığını vurgulayarak diğer ülkelere de fona katkı sağlamaya çağrısında bulundu.

Kovid-19'un küresel kalkınmaya sekte vurduğuna ve BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri açısından yeni zorluklar ortaya çıkardığına dikkati çeken Şi, "Zorlukları aşmak için aramızdaki dayanışmayı güçlendirmeli, farklı ülkelerdeki insanların kalkınmanın nimetleri kadar sağlıklı bir çevreden de eşit şekilde yararlanabilmesi için çaba göstermeliyiz." ifadesini kullandı.

  • biyolojik çeşitliliğin korunması
<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!