• $8,3549
  • €10,2093
  • 501.56
  • 1459.57
27 Nisan 2021 Salı 21:41 | Son Güncelleme:

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi krizde... Ücretler ödenmiyor

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi krizde... Ücretler ödenmiyor

Terör örgütü PKK elebaşı Öcalan'a özgürlük açıklaması yapan TÜM BEL-SEN'in İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi yetkisi almasını "Çav Bella" şarkısı eşliğinde dans ederek kutlayan CHP'li Tunç Soyer'in yönettiği İzmir Büyükşehir Belediyesi, zabıta ve itfaiye çalışanları ile belediyeye bağlı Eşrefpaşa Hastanesindeki sağlık çalışanlarının mesai ve nöbet ücretlerini aylardır ödemiyor.

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin zabıta ve itfaiye çalışanları ile belediyeye bağlı Eşrefpaşa Hastanesindeki sağlık çalışanlarına mesai ve nöbet ücretlerini aylardır ödemediği ortaya çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, terör örgütü PKK elebaşı Öcalan'a özgürlük açıklaması yapan TÜM BEL-SEN'in, belediyede toplu iş sözleşmesi yetkisi almasını belediye binası önünde "Çav Bella" şarkısı eşliğinde dans edip kutlamıştı.

Yetkili sendika TÜM BEL-SEN'den belediye çalışanlarının ücretlerinin ödenmemesiyle ilgili herhangi bir adım atılmazken, Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (TÜM YEREL-SEN), İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına konuyla ilgili bir yazı gönderdi.

Yazıda, İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve İtfaiye Daire Başkanlıklarında görevli çalışanların maktu mesai ücretleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Eşrefpaşa Hastanesinde görevli sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerinin ödenmediği ve ne zaman ödeneceği ile ilgili de bir bilgi verilmediği belirtildi.

Kovid-19 salgını döneminde aktif olarak sahada canla başla mücadele eden zabıta, itfaiye ve sağlık çalışanlarının İzmir Büyükşehir Belediyesi nedeniyle maddi kayıplar yaşadığı anlatılan yazıda, konuyla ilgili sorunun bir an önce giderilmesi talep edildi.

<p> </p>

İsrail'e karşı uluslararası denge nasıl sağlanır?

İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yaşandı

Rus donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti

İsrail polisi Kudüs'teki Şam Kapısı'nda Filistinlilere saldırdı