• $8,668
  • €10,1653
  • 491.666
  • 1407.46
4 Haziran 2021 Cuma 12:17 | Son Güncelleme:

Bodrum Belediyesi sünger heykeli için 2 yıl çalışmış

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sünger heykelinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, heykelin 2 yıllık zorlu bir sürecin ürünü olduğunu söyleyerek alay konusu oldu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bugün ilçesinde sünger heykeli açılış törenine katıldı. Sünger heykelinin yapım aşamasının 2 yıl sürdüğünü dile getiren Aras, sosyal medyada alay konusu oldu.

"BU PARALAR BUNLAR İÇİN HARCANACAK"

Bu hizmetlerin toplum huzuru için çok önemli olduğunun altını çizen ve paraların bu tür hizmetlere harcanacağını ifade eden Aras, "Bugün burada, bu heykelleri yapabilmek için arkadaşımız Halil ile iki yıldır görüşüyoruz. Bugün yarınla olmuyor bu işler. 2 yıldır nasıl yapalım, bütçesini nasıl yaratalım, beraber Mehmet Ağabey ile çalıştılar ben de, geldik gittik çalıştık ve gerçekten uzun bir çalışmanın eseridir bu. Tabi onun buna ne kadar emek verdiğini kendisi daha çok biliyor. Sanatçılara sahip çıkarsak mutlu oluruz. Toplum mutluluğu sanata kültüre bağlıdır, paraya değil. Para bir amaç değildir bir araçtır. İşte bunları yaptıracağız. Bu paralar bunlar için harcanacak. O zaman anlam kazanıyor bu işler." dedi.

HEYKEL DİKMEKTEN VAZGEÇMİYOR

Bodrum Belediyesi, Nazım Hikmet'in 58. ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlediği etkinlikte dün de Nazım Hikmet'in heykelini dikmişti.

Heykel belediyeciliği yapan CHP'lilerle AK Parti video yayınlayarak alay etmişti.


<p>İstanbul Kartal'da 3 gün önce  ailesinin polise kayıp başvurusunda bulunduğu 16 yaşındaki Arda Yu

Kayıp genç ormanda ölü bulundu

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi