• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
27 Ocak 2021 Çarşamba 07:01 | Son Güncelleme:

CHP'li başkandan yasaya aykırı ihale

CHP'li başkandan yasaya aykırı ihale
- OSMAN NURİ CERİT

Denizli Merkezefendi Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Cihan Saraçoğlu'nun, bir mimarlık firmasıyla belediye için bakım evi projesi yaptığı ortaya çıktı.

Denizli’de CHP’li Merkezefendi Belediye’sinin CHP’li meclis üyesi ve İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Mimar Cihan Saraçoğlu’nun bağlantılı olduğu ‘V Design Mimarlık’ firmasının, belediye ile yasaya aykırı bir şekilde ortak proje yürüttüğü oraya çıktı. Saraçoğlu’nun da içinde yer aldığı oluşum, Merkezefendi Belediyesi Gamateks Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi projesini hazırladı. Oluşum, kendi sosyal medya hesaplarında ‘hayata geçirilen projeler’ adı altında bu projeden de bahsetti. Belediyenin sitesinde de aynı proje fotoğrafları yer aldı. AKŞAM’ın ulaştığı Saraçoğlu, “Benim kendime ait bir mimarlık ofisim var. Biz burada sadece bir isim ortaklığı yaptık. Bunun hiçbir yasal bağlayıcılığı yok. Gamateks Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi projesiyle ilgili benim bir alakam yok” dedi. 

DOĞRUDAN DOLAYLI İŞ YAPAMAZ

5393 Sayılı Kanunu’nun 28. Maddesine göre “Belediye başkanı görevinin bitiminden sonra iki yıl süreyle, meclis üyeleri ise bir yıl süreyle, belediye ve bağlı kuruluşlarına karşı doğrudan doğruya veya dolaylı taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz.”

<p>DİSK'e bağlı Genel-İş ile Maltepe Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşm

Maltepe'de 5 gündür çöp toplanmıyor

Çakmakla piknik tüpünü kontrol etti! Evim tamamen yandı

Buz tutan gölde balıkçıların zorlu mücadelesi

Alanya'daki tarihi Gülevşen Camisi restore ediliyor