• $9,6108
  • €11,1881
  • 555.168
  • 1479.93
30 Aralık 2020 Çarşamba 08:18 | Son Güncelleme:

CHP'li başkan fena yakalandı! Yalan beyandan cezayı yedi

CHP'li başkan fena yakalandı! Yalan beyandan cezayı yedi

CHP'li Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan skandal bir olaya imza atarak hafta sonu uygulanan 56 saatlik kısıtlama öncesi, kaymakamlığa başvurarak, "ilçeye bağlı Kumla sahiline gidip buradaki sokak hayvanlarını besleyeceklerini" bildirerek bir grup genç için izin istedi. Gençlerle tekneyle balık tutmaya gittiği ortaya çıkınca 144 bin TL ceza kesildi

CHP’li Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan skandal bir olaya imza atarak hafta sonu uygulanan 56 saatlik kısıtlama öncesi, kaymakamlığa başvurarak, "ilçeye bağlı Kumla sahiline gidip buradaki sokak hayvanlarını besleyeceklerini" bildirerek bir grup genç için izin istedi. Gençlerle tekneyle balık tutmaya gittiği ortaya çıkınca 144 bin TL ceza kesildi 

Sabah'ta yer alan habere göre, kaymakamlık ise izni onayladı. Vatandaşlar evlerinde kısıtlama kurallarına uyarken, Başkan Sertaslan ve ekibinin, yanlarına aldıkları gençlerle birlikte kiralanan bir tekneye binip balık tuttuğu ortaya çıktı.

PAYLAŞIMLA ORTAYA ÇIKTI

Sahilden Kumla'ya gitmek üzere hareket eden tekne, açık denize çıktıktan sonra demirledi. CHP'li Başkan Sertaslan ve ekibi, gençlerle birlikte, bol bol balık avlayıp eğlendi. Teknenin kaptanı, yaşanan bu eğlenceli anların fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşınca da olanlar oldu. Fotoğrafları gören Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın talimatıyla olay incelendi. Olayın doğru olduğu belirlenince de teknedekilere 144 bin lira ceza kesildi.

YARDIMCISI VEFAT ETTİ, O BALIK TURUNDA

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Şamil Yiğit, Başkan Yardımcısı Bayram Demir daha 11 Aralık'ta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişken, belediye başkanı Sertaslan'ın yaptığının kabul edilemez olduğunu söyledi.

"Ellerindeki yetkiyi bu şekilde kullanmaları çok manidar." diyen Yiğit, kendilerinin de skandalı sosyal medyada tekne sahibinin canlı yayın yapmasıyla öğrendiklerini belirterek, "Bu durum, icraatta ne kadar boş olduklarını gösteriyor. Laf ile peynir gemisi yürütenler yasakları delmeye de devam ediyor." dedi.


Haberin Özeti

CHP'li Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan'ın bir grup gencin sokağa çıkma kısıtlamasını delebilmesi için kurduğu tezgâh ortaya çıktı.

DETAY
• Hafta sonu uygulanan 56 saatlik kısıtlama öncesi kaymakamlığa başvuran CHP'li Sertaslan, "İlçeye bağlık Kumla sahiline gidip oradaki sokak hayvanlarını besleyeceklerini" söyleyerek bir grup genç için izin istedi.
• Kaymakamlığın izni onaylamasının ardından gençleri yanına alıp tekneyle balık tutmaya gittiği ortaya çıkınca teknedekilere 144 bin TL ceza kesildi.
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi