• $8,556
  • €10,1204
  • 494.471
  • 1349.11
22 Temmuz 2021 Perşembe 14:57 | Son Güncelleme:

CHP'li başkan bunu da yaptı: Vatandaşa "medeniyetsiz" dedi

CHP'li başkan bunu da yaptı: Vatandaşa "medeniyetsiz" dedi

Çöpleri toplamayan CHP'li Belediye, vatandaşı "medeniyetsizlikle" suçladı. Çöp tenekesinin yanına bırakılan çöplerin fotoğrafını servis Çanakkale Belediyesi'ne ait sosyal medya hesabında "Biz toplar, temizleriz görevimiz. Ama sizin de (kullandığını korumayı bilmeyenleredir sözümüz) vatandaşlık görevleriniz yok mu?" ifadeleri kullanıldı.

Çanakkale Belediyesi, çöpleri toplamakta yine yetersiz kalınca Çanakkalelileri, 'medeniyetsizlik' ile suçladı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; 2 yıl önce katıldığı katı atık toplantısında "Sizin oluşturduğunuz çöpü biz toplamak zorunda değiliz." demişti.

Çanakkale Belediyesi; çöp konteynerlerinde biriken çöpleri toplamakta yetersiz kalınca suçu Çanakkalelilere attı. Günlerdir boşaltılmayan çöp tenekelerini, biriken çöp yığınlarını görmezden gelip kenara bırakılan çöp poşetlerine kızan belediyenin sosyal medyadan yaptığı "medeniyet çağrısı" büyük tepki topladı. Vatandaşlar, "Bize vatandaşlık ve görgü dersi veren belediyeye, birileri de Belediyecilik dersi vermeli" diyerek duruma isyan etti.

DERS VERMEYE KALKTILAR

Çanakkale Belediyesi, çöp tenekesinin yanına bırakılan çöplerin fotoğrafını sosyal medyada paylaşarak "Biz toplar, temizleriz görevimiz. Ama sizin de (kullandığını korumayı bilmeyenleredir sözümüz) vatandaşlık görevleriniz yok mu?" yazdı.

BAŞKAN DA PAYLAŞTI

Belediye Başkanı Gökhan'ın ağzına kadar dolu olan çöp tenekelerini görmezden gelip mahalle sakinlerine medeniyet ve görgü dersi vermesi Belediye ile vatandaşları karşı karşıya getirdi.

VATANDAŞLARDAN SERT TEPKİ

Günlerdir toplanmayan çöplerden rahatsız olan Çanakkaleliler, Çanakkale'yi seven insanlarız, peki yaz siz çöpleri zamanında toplayabilecek kadar çalışkan bir Belediye misiniz? Bize vatandaşlık dersi veren belediyeye, birileri de Belediyecilik dersi vermeli." dediler.

"ÇÖPÜ SİZ ÜRETTİNİZ, BİZİM DEĞİL"

Haftalardır toplanmayan çöpler, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın iki yıl önce 10. Ulusal Katı Atık Yönetimi Kongresi'nde sarf ettiği cümleleri akla getirdi.

Gökhan programda; "Belediye olarak her gün çöp toplamak bizim görevimiz değil, Avrupa'da böyle bir şey yok. O çöpler sizin atıklarınız ve biraz sizin sorumluluğunuz da olması gerekir. Biz çöpleri her gün toplamak zorunda değiliz. Siz çöpünüzü evinizde muhafaza etmelisiniz. O çöp size ait, siz ürettiniz onu." demiş ve büyük tepki almıştı.

<p>Kovid-19'dan korunmak için toplu taşımalarda HES kodunu İstanbulkart ile  eşleştirme zorunluluğu

İBB mücadeleyi sekteye uğratıyor! Toplu taşımada kovid skandalı

Arslantepe Höyüğü UNESCO Dünya Miras Listesi'nde

Bayramda nüfusunun 20 katı ziyaretçiyi ağırladı

TBMM Başkanı Şentop, Pakistan Milli Meclisi Başkanı ile Azerbaycan'a gitti