• $8,3288
  • €10,0572
  • 480.279
  • 1432.86
04 Aralık 2020 Cuma 22:44 | Son Güncelleme:

CHP'de taciz skandalı bitmiyor... Bu sefer de Sultangazi

CHP'de taciz skandalı bitmiyor... Bu sefer de Sultangazi

CHP'de taciz skandalları bitmiyor. İstanbul'un Maltepe, Ümraniye, Avcılar ve Esenler'deki teşkilatlarında yaşanan taciz olayları sonrası bu kez de CHP Sultangazi İlçe Başkanlığında bir kadına taciz edildiği iddia edildi. Tacize uğradığını iddia eden genç kadın yardım vaadiyle CHP Sultangazi İlçe Başkanı M.P. ile tanıştığını, ilk başlarda İlçe Başkanı M.P.'nin kendisine yardımcı olduğunu ama sonradan cinsel saldırıya maruz kaldığını ileri sürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) yeni bir taciz iddiası gündemde. İstanbul'un Maltepe, Ümraniye, Avcılar ve Esenler'in teşkilatlarındaki taciz olaylarının ardından bu kez de CHP Sultangazi İlçe Başkanlığı'nda bir kadına taciz edildiği iddia edildi. 

Sabah'ta yer alan habere göre, mağdur genç kadın yaşadıklarını bir televizyon kanalına anlattı.

"KÖTÜ GÖZLE BAKMAYA BAŞLADI"

Genç kadın cezaevindeki eşinden tehdit aldığını CHP Kadın Kolları'na iletince ilçeye davet edildiğini, burada CHP Sultangazi İlçe Başkanı M.P. ile tanıştırıldığını ifade etti. 

Genç kadın, şu ifadeleri kullandı:

"A. Abla ile ben odasına girdik. 'Senin için elimden geleni yapacağım' dedi. Numaramı kendisine verdim, o da bana telefon numarasını verdi. Benim başımdan bir sıkıntı geçti. Ben onu anlatınca bu sefer onu koz mu bildi kendine bilemiyorum. Bunu kullanmaya başladı. Kötü gözle bakmaya başladı."

Eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanına cinsel saldırıdan 5 yıla kadar hapis istemi

"ZORLA ÖPMEYE KALKTI"

Genç kadın birisiyle ilişkiye girdiğini ve hamile kaldığını bunu CHP Sultangazi İlçe Başkanı M.P.'ye anlattığını, kendisine kürtaj olması için ilçe başkanının yardımcı olduğunu, kürtaj olduktan sonra yanına gittiğini anlattı: "Gazi Hastanesi'nde onun yardımıyla kürtaj oldum. Kısa bir süre sonra iş için beni Gazi'deki emlakçı ofisine çağırdı. O gün ilk yaklaşımında orada bulundu. Zorla beni öpmeye kalktı ve öptü de. Zorla öptü. Ben biraz sert davranınca, rengi değişti. Bence o gün beni oraya planlı çağırmıştı. Sahip olmak için çağırmıştı. Ben ona baba diye hitap ediyordum. Geceleri son dönemde bana 'aşkım' diye yazmaya başlamıştı."

CHP'de taciz skandalı... Şoke eden ifadeler: Orta yolu bulalım

DARP EDİP TEHDİTTE BULUNDU

Genç kadının yaşananları anlatmasından korktuğu için M.P bir süre sonra genç kadını tehdit etmeye başladı. Hatta bir parti toplantısında rastladığında konuşur korkusuyla kendisini darp ettiğini iddia eden genç kadın, "Beni parti toplantısında itti ve çenemi sıktı" dedi.

PARAYLA SUSMAMI SAĞLAMAYA ÇALIŞTI

Genç kadın CHP Sultangazi İlçe Başkanı M.P'nin susması için bir aracıyla Küçükköy'de kendisine 2 bin 500 lira para getirdiğini ayrıca eşiyle birlikte bir kafede kendisiyle buluşup konuşmak istediğini beyan ettiğini ileri sürdü. Mağdur kadın, "Kafeye gittiğimde Gazi'den 10-15 kişilik adamlarını yollayıp üstüme saldı. Telefon açtım, şu an gitmezseniz 155'i arayacağım deyince kaçtılar." diyerek böylece kurtulduğunu ifade etti.

ESKİ CHP MİLLETVEKİLİ ERDAL AKSÜNGER'DEN SERT YORUM

Eski CHP Milletvekili Erdal Aksünger, CHP'deki zincirleme tecavüz skandalları ile ilgili katıldığı bir televizyon kanalında şu ifadeleri kullandı:

"Bu tür şeyler ahlaka sığmaz şeyler. Nerede olursa olsun hepimizin tepki göstereceği ve ahlaksız bulacağı şeyler. Burada kimin ihmali varsa ve bu ihmali olanları da partiden atmayanlar da dahil olmak üzere söylüyorum, sadece ihmalden de bahsetmiyorum. Bilerek, bilmeyerek fark etmez: Bu işi duymuş da kim gözünü kapatmışsa hepsinin partiden ihraç edilmesi lazım. Kim olursa olsun, edemeyenler de bu işi bırakıp gitsinler. Parti yönetmeyi de bıraksınlar, yönetemiyorsun da zaten."
<p>Irak kuzeyinde başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında PKK terör örgütüne ait

PKK terör örgütünün inlerine girildi

Mudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandı

Zeytinburnu'nda 5 katlı boş bina çöktü

Kuşadası Kadı Kalesi kazılarında insan iskeletleri bulundu