• $8,5635
  • €10,0827
  • 496.491
  • 1351.59
24 Haziran 2021 Perşembe 15:55 | Son Güncelleme:

CHP yönetimi 2 yılda ne yaptı? İşte İmamoğlu'nun karnesi

CHP yönetimi 2 yılda ne yaptı" İşte İmamoğlu'nun karnesi

İBB Başkanı İmamoğlu, 2 yıllık icraatlarını anlattı. Bununla birlikte, AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe seçim vaatlerinin ne oranda gerçekleştiği konusunu değerlendirdi. Kabaktepe, CHP ile geçen 2 yılın İstanbul'un hızının kesildiği bir dönem olduğunu dile getirdi.

CHP'li İBB yönetimini en yakından takip eden isim olan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, 2 yıllık icraatların seçim öncesi ve sonrası istatistiğini 24 TV'ye değerlendirdi.

Herhangi bir yönetim erkinden beklenenin karşılanması konusuna vurgu yapan Kabaktepe, CHP'li İBB yönetimine 2 temel soruyu yöneltti: İstanbul için ne ürettiniz? Kendi söylediklerinizi ne kadar yaptınız?

İstanbul'da hizmet anlamında bir performans düşüklüğü olduğunu belirten Kabaktepe, "Kendi iddialarını dahi başaramadıklarını ve tam anlamıyla yerine getiremediklerini görüyoruz. İstanbul'un son 3 yıllık yönetimi bize "siyasette beceri baskısı" kavramını öğretti. Kentin geleceğini ile vizyonunu okumayı tam anlamıyla yapamadığınızda ne kadar zorlarsanız zorlayın, yapamadıklarınızı başka şeylerle kapatmaya çalışıyorsunuz." dedi.

İstanbul'un akla gelebilecek her alandaki sorununun çözüme ulaşmadığını söyleyen Kabaktepe, şu ifadeleri kaydetti:

"İnsanları mutlu etmenin yolu eser ve iş üretmektir. Üretilen eserlere ve yapılan işlere ise İstanbullularımız karar verir. Biz her zaman yapılan iyiliği alkışlarız, yapılan güzel hizmeti doğru buluruz. Yapılmayan eksiklikleri de gündeme getiririz. Biz İstanbul'un bütününe yaklaşırız. Yani sözde İstanbul'un 16 milyonunu seviyoruz deyip 15 binini işten çıkarmayız, yerine de 18 bin kişi almayız.

Biz İstanbul'un bütününe bakarken şu mahalleden yüksek oy aldık, şundan düşük oy aldık şeklinde bakmayız. Her ile tesisler kazandırdık, hizmet götürdük. Şimdi ise işçilerimizin, belediyedeki çalışanlarımızın siyasi kanaatlerine göre ayrıştırıldığı ve ötekileştirildiğini görüyoruz. Kamusal hizmetlerin yapılırken oy oranlarına göre öncelendiğini izliyoruz. Hatta ve hatta ihtiyaç sahiplerine hizmet götürürken siyasi parti sorulduğu bir dönemden geçildiğini görüyoruz.

Onun için İstanbul'un 2 yılı bana göre, hizmet kalitesinin düştüğü, yaşam kalitesinin azaldığı, eser ve hizmet noktasında hızının kesildiği bir dönem oldu. Ama çok yok; 2024'te yeniden AK Parti belediyesi kazanacak."

<p>'Bir takım kuruluşlar Türkiye'deki medya kuruluşlarını  fonluyorsa bunun bir bedeli var. Bu kurul

Emin Pazarcı: Dijital vatan tehdit altında

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?